Wspólnie uczyć się od Chrystusa (foto)

Wydarzenia

Wspólnie uczyć się od Chrystusa (foto)

25.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży do Wyszkowa przyjechała grupa 53 młodych Włochów, by wspólnie z naszą młodzieżą przygotować się do wyjątkowego spotkania z papieżem Franciszkiem, poznać naszą kulturę i zwyczaje. 
Wyszkowskie parafie oraz rodziny gościły Włochów z regionu Udane od 21 lipca. W piątek 22 lipca goście wzięli udział w uroczystej Mszy św. w sanktuarium św. Idziego, gdzie zostali powitani przez ks. dziekana Zdzisława Golana. 
Tego samego dnia o godz. 20 na Drogę Krzyżową zaprosiła parafia św. Wojciecha. Polska i włoska młodzież wspólnie, w ciszy i skupieniu podążała od stacji do stacji, rozważania prowadzone były w dwóch językach. – Chcemy wspólnie uczyć się od Chrystusa, jak być miłosiernym – zauważył ks. proboszcz Roman Karaś. – Wspólnie przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, by dla każdego z nas był to czas wzrastania w wierze. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.
Pięknym momentem wspólnej modlitwy, skupienia, ale i młodzieńczej radości był niedzielny Wieczór Chwały w parafii św. Rodziny. Uczestnicy w zadumie nad własnym życiem i własną relacją z Jezusem pokłonili się przed Najświętszym Sakramentem. Niesamowitym przeżyciem było wspólne, polsko-włoskie wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni Miłosierni”. – Chcemy prosić za ten czas, żeby dla wszystkich był jak najbardziej owocny – podkreślił ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski. – By również nasza młodzież bogaciła się Jezusem Chrystusem, bogaciła się świadectwem młodzieży z różnych zakątków świata.
W wyszkowskich domach Włosi mieli okazję poznać polskie zwyczaje, posmakować tradycyjnych potraw. Zwiedzili Wyszków i okolice, m.in.: Kamieńczyk i Brańszczyk, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. W sobotę wraz z wyszkowską młodzieżą pojechali do Łomży na Festiwal Narodów. Do Krakowa wyjechali w poniedziałek, po porannej Mszy św. w sanktuarium św. Idziego.
fot. SB, parafia św. Idziego
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom