Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Wydarzenia

Wspólne święto Leszczydołów (foto)

03.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Dzień Leszczyny – wspólna inicjatywa sołtysów pięciu Leszczydołów, Starego, Nowin, Działek, Pustek i Podwielątek, został zorganizowany już po raz czwarty. Sołtysi wspólnie życzyli dobrej zabawy wszystkim, którzy mimo dość chłodnej pogody, w niedzielne popołudnie 1 lipca odpowiedzieli na zaproszenie do Leszczydołu Starego. Na pewno tego nie żałowali, bo przecież nie mogły nie podobać się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” czy uczniów miejscowej szkoły oraz gwiazdy wieczoru Iness. Nie brakowało też innych atrakcji. 
Uroczyste otwarcie festynu zaplanowano na godz. 15. – Witamy mieszkańców naszych wiosek, okolicznych miejscowości, gości zaproszonych – zwróciła się do osób jeszcze niezbyt licznie zgromadzonych na terenie przy szkole sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska. – Dziękujemy, że tu z nami jesteście, mimo pogody. Życzymy dobrej zabawy – dołączyli do niej sołtysi pozostałych Leszczydołów: Pustek – Monika Nozderka, Działek – Henryk Borkowski,  Nowin – Bożena Grzegorczyk i Podwielątek – Janusz Rogulski. 
Na dobry początek i na rozgrzewkę zagrał zespół Amanti. Potem na scenie królowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod batutą honorowego obywatela Wyszkowa, kapelmistrza Józefa Bieganowskiego. Zagrała znane melodie filmowe i popularne przeboje, kończąc brawurowo „Miłością w Zakopanem” Sławomira. Nie mniejszy entuzjazm i sympatię widowni wzbudził zespół pieśni i tańca, który nazywa się Wyszków, ale ćwiczy w szkole w Leszczydole-Nowinach, pod kierunkiem choreografa Bartosza Wójcika. Patrząc na tych utalentowanych młodych ludzi, można odnieść wrażenie, że wykonywanie tańców i piosenek ludowych sprawia im autentyczną radość, że to po prostu lubią. Ich entuzjazm udzielił się widzom. Podobnie było, gdy na scenie pojawili się uczniowie szkoły w Leszczydole Starym w zbiorowej inscenizacji o Smerfach, a także wokalistki oraz młodsza i starsza grupa tańca nowoczesnego.
Innego rodzaju emocji dostarczyły, przygotowane przez WOSiR, konkurencje sportowe. Ich zwycięzcy zostali nagrodzeni na scenie: Halina Grycz i Radosław Jastrzębski z Leszczydołu-Działek (konkurencja mumie), Damian Książak (sadzenie ziemniaków), Jakub Grzelecki z Wyszkowa (kry) oraz Michał Sarnacki (dziecięcy tor przeszkód). 
Ok. 19.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół disco polo Iness.
Imprezę poprowadził Marek Wiśniewski, dyrektor WOSiR.
Przygotowano też ciasta domowego wypieku i gorące napoje, grill, ogródek piwny, różnego rodzaju stoiska, a specjalnie dla dzieci – zjeżdżalnię pneumatyczną, konkursy, upominki.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom