WOŚP wraca do Hutnika (foto)

Wydarzenia

WOŚP wraca do Hutnika (foto)

23.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
13 stycznia 2019 r. po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra również w Wyszkowie. Ponieważ pl. Miejski jest w przebudowie, w tym roku sztab postanowił zrezygnować z organizacji imprezy plenerowej. WOŚP powróci więc do "Hutnika".
"Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych" - czytamy na stronie fundacji.
Dziecinnie proste nie jest już jednak przygotowanie finału, o czym wiedzą osoby zgromadzone na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, 22 listopada w urzędzie miejskim.
- Sztab mamy zarejestrowany - poinformował jego szef Leszek Marszał. W zbiórkę Wyszków może zaangażować, póki co, 140 wolontariuszy. Tym razem zadanie może być utrudnione, bo 13 stycznia będzie niedzielą niehandlową. Ruch w mieście będzie więc z pewnością mniejszy.
Aby zostać wolontariuszem, należy przesłać zgłoszenie na adres mejlowy: wosp.wyszkow@gmail.com. Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie o wymiarach min. 600 x 800 pikseli oraz dane: imię i nazwisko, pesel, datę urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mejlowy, szkołę lub miejsce pracy, w przypadku osoby niepełnoletniej także imię i nazwisko opiekuna/rodzica.
Wzorem lat ubiegłych, wyszkowski finał ma trwać trzy dni. Rozpocznie się tradycyjnie w piątek koncertem rockowym w Starym Browarze, podczas którego zaprezentują się lokalne zespoły. W sobotę w "Hutniku" wystąpią przedszkolaki.
Przez ostatnie dwa lata główna impreza odbywała na pl. Miejskim. - W tej chwili jest w przebudowie, nie możemy z niego skorzystać. Z tymi terenami jest ciężko, patrz: lokalizacja lodowiska. Dlatego proponujemy wrócić na chwilę do "Hutnika" - powiedział Leszek Marszał.
- Dlaczego scena nie może być w parku? - padło pytanie. Boisko w parku jest remoncie, a organizacja imprezy zimą na górce może być ryzykowna.
W niedzielę najpierw odbędzie się, w parku miejskim, bieg Policz się z cukrzycą. Potem rozpocznie się impreza w "Hutniku": występy lokalnych artystów, licytacja fantów WOŚP (26 srebrnych serduszek i jedno złote, gadżety WOŚP). Ma się też odbyć koncert. Organizatorzy liczyli na występ Lanberry, ale tego dnia ma już zakontraktowany koncert. Wiadomo natomiast, że o godz. 20 będzie można obejrzeć światełko do nieba (pokaz sztucznych ogni).
Harcerze organizują kawiarenkę i licytację.
Za wrzucenie do puchy będzie można skorzystać z miejskiego lodowiska na os. Polonez. By ściągnąć jak najwięcej osób, ma być DJ i muzka.
Stowarzyszenie "Bądźmy w kontakcie" chce wraz z dziećmi przygotować duży baner WOŚP, tak jak w latach poprzednich. Tego typu zajęcia, być może, będą odbywały się w bibliotece miejskiej. 
Licealiści z kolei chcą wrócić do WOŚP-owych turniejów piłkarskich organizowanych w ich szkole.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom