WOSiR ma nowego dyrektora

Wydarzenia

WOSiR ma nowego dyrektora

13.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Z dniem 13 listopada Marek Wiśniewski został odwołany ze stanowiska dyrektora Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie zastępcą dyrektora ds. infrastruktury sportowej. Obowiązki dyrektora pełni Adam Szymański (na fot.)
 
O zmianie dyrektora WOSiR-u coraz głośniej mówiło się od kilku tygodni. Burmistrz przyznawał, że o ewentualnych zmianach organizacyjnych i personalnych rozmawiał już z Markiem Wiśniewskim. Jednocześnie zastrzegał, że w ostatnim czasie w ośrodku nie wydarzyło się nic wyjątkowo niepokojącego. Skąd w takim razie taka decyzja? Grzegorz Nowosielski dość ogólnie odwoływał się do powstającej w gminie diagnozy sportu, mówił o czekających samorząd inwestycjach - budowie basenu otwartego i skateparku oraz współpracy z organizacjami i mieszkańcami korzystającymi z obiektów sportowych. - Potrzebne jest nowe spojrzenie na WOSiR - mówił.
Marek Wiśniewski, pracownik WOSiR-u od 30 lat i dyrektor 16 lat, został odwołany z dniem 13 listopada. Ma zostać powołany do pełnienia obowiązków zastępcy dyrektora ds. infrastruktury sportowej.
Wraz z pogłoskami o odwołaniu Marka Wiśniewskiego, wśród nazwisk jego następcy najczęściej wymieniani Adama Szymańskiego. Rzeczywiście, to jemu burmistrz powierzył obowiązki dyrektora WOSiR na okres 3 miesięcy. „Takie rozwiązanie pozwoli sprawnie funkcjonować ośrodkowi dalej do czasu przygotowania i rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora. Zmiany kierownictwa wynikają z wyzwań rozwojowych oraz dostosowywania marki WOSiRu do współczesnych problemów” - czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.
Adam Szymański, od urodzenia wyszkowianin, ma 46 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku ekonomia. Ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie marketingowego zarządzania firmą. Przez ponad 21 lat zawodowo związany z PKO Bankiem Polskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w departamentach centrali, które zajmowały się m.in. marketingiem usług bankowych, zarządzaniem sprzedażą produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw, tworzeniem rozwiązań organizacyjnych w banku, optymalizacją procesów bankowych.
Jego pasją jest bieganie. Ukończył ponad 100 biegów na dystansie powyżej 5 tys. m, w tym blisko 30 maratonów i ultramaratonów w terenie górskim. Był współzałożycielem i przez 10 lat współkoordynatorem sekcji biegowej w Banku, która zrzesza ponad 500 biegaczy z całej Polski i organizuje wiele projektów biegowych. Jest też konsultantem fundacji zajmujących się propagowaniem aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: BiegamBoLubie oraz Wychowanie przez Sport.
Nowy dyrektor lubi też jeździć na rowerze i chodzić po górach. Żona Agnieszka (również maratonka i ultramaratonka), kieruje zespołem marketingu sportowego w PKO Banku Polskim. 14-letni syn Dominik jest uczniem 8 klasy pływackiej w SP5 w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom