Wolność kocham i rozumiem (foto)

Wydarzenia

Wolność kocham i rozumiem (foto)

12.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida 12 kwietnia odbył się po raz kolejny Dzień Teatru. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości przyświecało mu motto „Wolność kocham i rozumiem / wolności oddać nie umiem”, słowa z przeboju zespołu rockowego Chłopcy z Placu Broni. 
Program Dnia Teatru przygotowały w tym roku klasy Ia (filologiczno-prawnicza) i If (społeczno-geograficzna) pod kierunkiem polonistki Marzeny Delugi. Na widowni, oprócz nauczycieli i licealistów, znaleźli się goście z Estonii. Obie klasy zaprezentowały ciekawe programy, ciepło przyjęte przez widzów. 
Klasa If przedstawiła scenki z własnym spojrzeniem na polską historię i udziałem tak znanych postaci historycznych jak Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski czy Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Humorystyczny scenariusz napisała Angelika Kuch. 
Klasa Ia przygotowała pokaz mody – Zapraszamy w podróż w czasie, by pokazać, jak zmieniała się moda w ciągu ostatnich 100 lat. Przenieśmy się do czasów 20-lecia międzywojennego. I wojna światowa, emancypacja kobiet i rozwój kinematografii rozpoczęły rewolucję w stylu ubierania – tak rozpoczyna się modowy komentarz napisany przez Emilkę Wyszomirską  (jego wersję angielską ze względu na obecność Estończyków napisała Anna Pankowska i Natalia Szymańska). Na wybiegu modelki i modele pojawiali się w strojach charakterystycznych dla kolejnych dziesięcioleci, m.in. działającej w konspiracji młodzieży, hipisów i rockersów, punków. Klimat kolejnych epok przybliżały też piosenki, pierwsza z nich to przebój Jana Kiepury „Brunetki, blondynki”. 
- Jak widzicie, obecnie możemy ubierać się, jak chcemy – zakończyła prowadząca pokaz – eksperymentować z ubraniami oraz mieszać różne style. Zawdzięczamy to naszej wolności. Cieszmy się z niej. Nie bójmy się być sobą!
Odbyły się trzy spektakle, podczas drugiego zaprezentowali się też goście z Estonii, zachwycili grą na gitarze klasycznej i oryginalnym śpiewem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom