Wolność kocham i rozumiem (foto)

Wydarzenia

Wolność kocham i rozumiem (foto)

12.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida 12 kwietnia odbył się po raz kolejny Dzień Teatru. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości przyświecało mu motto „Wolność kocham i rozumiem / wolności oddać nie umiem”, słowa z przeboju zespołu rockowego Chłopcy z Placu Broni. 
Program Dnia Teatru przygotowały w tym roku klasy Ia (filologiczno-prawnicza) i If (społeczno-geograficzna) pod kierunkiem polonistki Marzeny Delugi. Na widowni, oprócz nauczycieli i licealistów, znaleźli się goście z Estonii. Obie klasy zaprezentowały ciekawe programy, ciepło przyjęte przez widzów. 
Klasa If przedstawiła scenki z własnym spojrzeniem na polską historię i udziałem tak znanych postaci historycznych jak Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski czy Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Humorystyczny scenariusz napisała Angelika Kuch. 
Klasa Ia przygotowała pokaz mody – Zapraszamy w podróż w czasie, by pokazać, jak zmieniała się moda w ciągu ostatnich 100 lat. Przenieśmy się do czasów 20-lecia międzywojennego. I wojna światowa, emancypacja kobiet i rozwój kinematografii rozpoczęły rewolucję w stylu ubierania – tak rozpoczyna się modowy komentarz napisany przez Emilkę Wyszomirską  (jego wersję angielską ze względu na obecność Estończyków napisała Anna Pankowska i Natalia Szymańska). Na wybiegu modelki i modele pojawiali się w strojach charakterystycznych dla kolejnych dziesięcioleci, m.in. działającej w konspiracji młodzieży, hipisów i rockersów, punków. Klimat kolejnych epok przybliżały też piosenki, pierwsza z nich to przebój Jana Kiepury „Brunetki, blondynki”. 
- Jak widzicie, obecnie możemy ubierać się, jak chcemy – zakończyła prowadząca pokaz – eksperymentować z ubraniami oraz mieszać różne style. Zawdzięczamy to naszej wolności. Cieszmy się z niej. Nie bójmy się być sobą!
Odbyły się trzy spektakle, podczas drugiego zaprezentowali się też goście z Estonii, zachwycili grą na gitarze klasycznej i oryginalnym śpiewem.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan