Woliera dla papug – jak zrobić?

Wydarzenia

Woliera dla papug – jak zrobić?

10.07.2020
autor: materiał zewnętrzny
Osoby, które uwielbiają ptaki egzotyczne i hodują je we własnych domach i ogrodach, doskonale znają potrzeby swoich małych podopiecznych. Zagwarantowanie właściwych warunków dla papug obejmuje między innymi zadbanie o możliwość swobodnego ruchu. Typowe klatki dla ptaków, które znajdziemy w sklepach, nie zawsze odnajdują się w tej funkcji. Lepiej więc postawić na specjalną wolierę dla papug, którą możemy zrobić samodzielnie.
 

Woliera ogrodowa dla papug – co trzeba wiedzieć?

Jeśli chodzi o budowę, to woliera dla papug nie jest taką skomplikowaną sprawą. Pomaga ona wydzielić specjalną przestrzeń, która zaaranżowana we właściwy sposób będzie spełniała potrzeby ptaków tak, jak by mieszkały one w naturalnym środowisku. Ważny jest dostęp do świeżego powietrza i pożywienia oraz wody, a także zadbanie o inne elementy, takie jak drabinki, drążki czy sznurki. Woliera dla papug powinna być też na tyle przestronna, by ptaki mogły w niej latać, dlatego jej samodzielna budowa jest lepszym rozwiązaniem niż kupno gotowej klatki o ograniczonych rozmiarach. Wielkość woliery dobieramy do liczby oraz gatunków ptaków, które chcemy w niej hodować.
 

Jak zrobić wolierę dla papug? Potrzebne elementy

Zewnętrzna woliera dla papug, czyli taka, którą stawiamy w ogrodzie bądź innym miejscu na zewnątrz domu, nie zajmuje wiele czasu, jeśli chodzi o jej budowę. Nie pociąga też za sobą dużych kosztów, bo wystarczy tylko kupić siatkę na woliery (duży wybór różnych siatek znajduje się w sklepie http://www.siatki-kramer.pl/), a także zadbać o kawałki drewna czy blachy do konstrukcji ścian i materiał na podłoże. Do pracy przydadzą się kątowniki oraz wiertarka, jak również materiały, za pomocą których będziemy mocować ze sobą elementy.
 

Siatka na woliery dla papug

Siatka na woliery jest bardzo ważnym elementem, ponieważ powinna być dobrana do gatunku i tym samym wielkości papużek. Lepiej wybrać taką o mniejszych oczkach niż za dużych. Hodowcy papug często wybierają rozmiar oczek 2,5 cm x 2,5 cm, choć są także dostępne siatki z większymi oczkami. Dobrze, aby siatka na woliery była wykonana z mocnego materiału (np. wzmocnionego polietylenu), który będzie odporny na różne uszkodzenia mechaniczne, a także oprze się warunkom pogodowym. Wytrzymałe siatki są odporne na działanie deszczu i wiatru, a także śniegu i oczywiście promieni UV, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich trwałość ani estetyczny wygląd. Z kolei dzięki oczkom w układzie kwadratowym montaż siatki na woliery staje się bardzo prosty i nie zajmuje tak dużo czasu.

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane