Wnioski o 300 i 500 zł złożysz osobiście

Wydarzenia

Wnioski o 300 i 500 zł złożysz osobiście

30.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. urząd miejski
Od 1 sierpnia w Centrum dla Rodziny będzie można składać papierowe wnioski o 300 zł na wyprawki szkolne i świadczenie 500 plus. W obsłudze ma pomóc kolejkomat, który w centrum działa od 26 lipca.
Przypomnijmy, że 300 zł w ramach programu „Dobry Start” przysługuje bez względu na dochód, raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia, dzieci niepełnosprawne – 24. roku życia. Od 1 lipca wnioski można składać online, za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej. Do wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tą drogą wpłynęło 1.050 wniosków. Pierwsze środki zostaną wypłacone we wtorek 31 lipca.
Elektronicznie przyjmowane są także dokumenty o świadczenie 500 plus. W Wyszkowie wpłynęły wnioski w sumie na 270 dzieci. 
Wnioski papierowe w obu programach Centrum dla Rodziny (budynek WOSiR) będzie przyjmowało od środy 1 sierpnia. Wnioski o 300 zł można składać do końca listopada. Okres rozliczeniowy programu 500 plus kończy się we wrześniu. By otrzymać środki w kolejnym miesiącu, wniosek trzeba złożyć do końca października.
 
Pobierz numerek
Aby usprawnić pracę urzędu, centrum zostało wyposażone w kolejkomat. Urządzenie testowane jest od 26 lipca. Można pobrać z niego bilet kolejkowy z przydzielonym numerem oraz konkretnym stanowiskiem urzędnika. 
Kolejkomat jest bardzo prosty w obsłudze, na dotykowym ekranie wyświetlane są tylko dwa przyciski. Pierwszego - „Informacja” – dotykamy, kiedy chcemy pobrać druki wniosków, odebrać decyzję lub stawiliśmy się na wezwanie, np. w sprawie wywiadu alimentacyjnego. Drugim - „Złożenie wniosku” - posługujemy się, gdy chcemy złożyć wniosek lub dokumenty, bez względu na rodzaj świadczenia. Na monitorze wyświetlane są wykazy numerów aktualnie obsługiwanych i oczekujących. Poprzez komunikaty wizualne i głosowe (głosowy przywołuje konkretny numer trzy razy) proszone są kolejne osoby do załatwienia sprawy.
System umożliwia również „wstrzymanie” konkretnego numeru w sytuacji, kiedy interesant musi uzupełnić/wypełnić wniosek – wtedy jego numer nie jest usuwany z systemu, natomiast przywoływany po określonym czasie.
Urządzenie ma możliwość prowadzenia statystyk. Tak więc np. na koniec każdego miesiąca kierownictwo CdR może podsumować, ile i jakiego rodzaju spraw zostało w danym miesiącu załatwionych.
Pobieranie numerków jest obowiązkowe. Należy pobrać jeden bilet, bez względu na ilość załatwianych spraw.
Zakup systemu kolejkowego był możliwy dzięki przesunięciu środków budżetowych dla OPS-u przez radę miejską. Cena urządzenia wraz z monitorem - 18.500 zł brutto.
Godziny przyjęć interesantów w Centrum dla Rodziny, gdzie realizowane są świadczenia wychowawcze, rodzinne, „Dobry start” oraz z funduszu alimentacyjnego:
poniedziałki: godz. 8 – 16
wtorki: godz. 8 – 18
środy: dzień wewnętrzny
czwartki: godz. 8 – 18
piątki: godz. 8 – 16
OPS przypomina, że wszystkie wymienione świadczenia będą wypłacane wyłącznie na wskazane konto w banku.
 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom