Wnioski na obwodnicę i 3 Maja

Wydarzenia

Wnioski na obwodnicę i 3 Maja

21.09.2016
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Gmina Wyszków złożyła wnioski o dofinansowanie budowy obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa - etap III i IV oraz na kolejną tzw. schetynówkę – rozbudowę ul. 3 Maja na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Pałacowej.
Projekt budowy śródmiejskiej obwodnicy jest jednym z kilku, które tworzą Plan Inwestycyjny dla miasta Ostrołęki i subregionu ostrołęckiego (tzw. RITy – Regionalne Inwestycje Terytorialne). Otrzymanie dofinansowania uzależnione jest również od tego, czy lider partnerstwa – Miasto Ostrołęka, odpowiadające za realizacje projektu głównego, dofinansowanie otrzyma. Jeśli nie, projekty składające się na wiązkę projektów (w tym wyszkowski) automatycznie tracą możliwość dofinansowania.
Projektowany III i IV etap obwodnicy rozpoczyna się na terenie dzielnicy przemysłowej Wyszkowa za skrzyżowaniem ul. Leśnej z II etapem obwodnicy i przecina linię kolejową Warszawa – Ostrołęka. Dalej trasa przecina drogę powiatową kończąc się na ul. Białostockiej oraz drodze gminnej Brańszczyka – jednym ciągu komunikacyjnym stanowiącym bezpośrednie połączenie z węzłem drogi S8 relacji Warszawa – Białystok. W efekcie ma powstać droga o dł. 1,8 km wraz z drogami serwisowymi wzdłuż projektowanej obwodnicy i przebudowana istniejąca sieć uzbrojenia terenu. Całkowita wartość zadania: 31.926.021 zł, w tym dofinansowanie w wys. 75%: 23. 944.515 zł.
Gmina stara się także o dofinansowanie rozbudowy ul. 3 Maja na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Pałacowej. – Kończymy schetynówkę tegoroczną (ul. Okrzei) i złożyliśmy już wniosek na nową – informuje burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Termin realizacji inwestycji to 30 listopada 2017 r. Jej wartość ogółem oszacowana jest na 5.933.992 zł, w tym dofinansowanie w wys. 50%: 2.966.966 zł. Rozbudowa ul. 3 Maja zakłada m.in.: budowę jezdni głównej, zatok parkingowych, zatoki autobusowej, chodników, ścieżek rowerowych dwukierunkowych, przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz przebudowę dojazdu do przejazdu kolejowego (żeby ścieżka rowerowa przechodziła też przez tory).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W lesie jak w domu (foto)

W lesie jak w domu (foto)

W III Turnieju wiedzy o lesie, zorganizowanym 19 maja przez Nadleśnictwo Wyszków, uczestniczyło 96 osób. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe grupy – 10 z gimnazjów i 22 ze szkół podstawowych. Okazało się, że najwięcej wiedzą o lesie uczniowie szkoły podstawowej w Długosiodle i Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Te dwie drużyny oprócz atrakcyjnych nagród i dyplomów dostały dodatkowo… drewniany jeże. 
zobacz więcej
Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Czternaście drużyn wzięło udział w zorganizowanej – po raz szósty – przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Wyszkowie grze miejskiej dla wędrowców małych i dużych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Wyszkowa, ważnych dla miasta osób i organizacji, rozwiązywać łamigłówki i zadania sprawnościowe. Zwycięzcą Eskapady Wyszków 2017 została, w wyniku dogrywki, drużyna „Ładne Kwiatki”.
zobacz więcej
PIT stara się o kolejną gwiazdkę

PIT stara się o kolejną gwiazdkę

Punkt Informacji Turystycznej 15 września odwiedziła zastępczyni dyrektora biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwona Majewska. Wizyta miała związek z kolejną certyfikacją placówki. Letni Punkt Informacji Turystycznej do końca września czynny jest w parkowej stróżówce (od wtorku do piątku w godzinach 8 - 16, w soboty 9 -17).
zobacz więcej
Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka zbudowali uczniowie Gimnazjum nr 2. Ich projekt wygrał zorganizowany przez Quad/Graphics w Wyszkowie konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo”. Finał odbył się w siedzibie firmy w czwartek 22 czerwca.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Levert
manhattan