Wnioski lepiej składać elektronicznie

Wydarzenia

Wnioski lepiej składać elektronicznie

25.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 1 sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował papierowe wnioski w ramach rządowego programu Dobry start (300+), świadczenia wychowawczego (500+), a także o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Cały czas wnioski można już składać w formie elektronicznej (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS). Warto skorzystać z tej możliwości, by uniknąć kolejek.
 
Wnioski w formie papierowej będzie można składać w Centrum Dla Rodziny przy ul. Kościuszki 54. Od 1 sierpnia będą wydawane druki dotyczące świadczenia Dobry start i świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy.
Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach rodzic dziecka, na które obecnie nie jest pobierane świadczenie, musi złożyć wniosek do 30 września. Tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.
We wniosku należy wskazać wszystkie dzieci uprawnione do skorzystania ze świadczenia wychowawczego, również te, na które świadczenie było przyznane do września tego roku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom