Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

Wydarzenia

Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

14.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Ciepła, serdeczna, prawdziwie rodzinna atmosfera panowała podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego 13 grudnia przez Klub Amazonek w Wyszkowie. – Żebyśmy mogli spotkać się za rok w tym samym gronie – to jedno z życzeń składanych podczas tego pełnego radości, optymizmu i nadziei wieczoru.
Stowarzyszenie Amazonki to organizacja pacjencka, skupiająca kobiety po doświadczeniu raka piersi. Jego misją jest walka ze skutkami przebytej choroby, wsparcie psychiczne oraz pomoc kobietom dotkniętym rakiem piersi. Istniejący już 15 lat Klub Amazonek w Wyszkowie (ma siedzibę przy ul. Prosta 7a) działa na wielu płaszczyznach, takich jak rehabilitacja, psychoterapia, integracja, profilaktyka, edukacja.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Amazonek: „W sercu was ludzie noszę/ W sercu za wami proszę/ Z serca piosenki śpiewam/ W sercu urazy nie mam. Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,/ Wszystkich ludzi uszczęśliwię,/ Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba/ I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.”
Gości: burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, dyr. OPS Agnieszkę Mróz, nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Wojciecha Kwiatkowskiego, prezesa Izby Rzemieślniczej w Wyszkowie Jarosława Lesiaka, dyr. Banku Spółdzielczego w Wyszkowie Sławomira Chmielaka, prezesa firmy Palbor Service Tomasza Borka, Marię Ślubowską (wspierającą od początku Klub Amazonek) powitała przewodnicząca zarządu klubu Arleta Ponichtera. Chwilą ciszy uczczono pamięć koleżanek, które odeszły.
- Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi – mówiła przewodnicząca. Złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Program poetycko-muzyczny przedstawiły wolontariuszki - uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, które przyszły ze swoimi nauczycielkami: Elżbietą Świderek i Inezą Pieniążek. Zaprosiły do wspólnego śpiewania kolęd.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan