Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

Wydarzenia

Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

14.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Ciepła, serdeczna, prawdziwie rodzinna atmosfera panowała podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego 13 grudnia przez Klub Amazonek w Wyszkowie. – Żebyśmy mogli spotkać się za rok w tym samym gronie – to jedno z życzeń składanych podczas tego pełnego radości, optymizmu i nadziei wieczoru.
Stowarzyszenie Amazonki to organizacja pacjencka, skupiająca kobiety po doświadczeniu raka piersi. Jego misją jest walka ze skutkami przebytej choroby, wsparcie psychiczne oraz pomoc kobietom dotkniętym rakiem piersi. Istniejący już 15 lat Klub Amazonek w Wyszkowie (ma siedzibę przy ul. Prosta 7a) działa na wielu płaszczyznach, takich jak rehabilitacja, psychoterapia, integracja, profilaktyka, edukacja.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Amazonek: „W sercu was ludzie noszę/ W sercu za wami proszę/ Z serca piosenki śpiewam/ W sercu urazy nie mam. Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,/ Wszystkich ludzi uszczęśliwię,/ Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba/ I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.”
Gości: burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, dyr. OPS Agnieszkę Mróz, nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Wojciecha Kwiatkowskiego, prezesa Izby Rzemieślniczej w Wyszkowie Jarosława Lesiaka, dyr. Banku Spółdzielczego w Wyszkowie Sławomira Chmielaka, prezesa firmy Palbor Service Tomasza Borka, Marię Ślubowską (wspierającą od początku Klub Amazonek) powitała przewodnicząca zarządu klubu Arleta Ponichtera. Chwilą ciszy uczczono pamięć koleżanek, które odeszły.
- Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi – mówiła przewodnicząca. Złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Program poetycko-muzyczny przedstawiły wolontariuszki - uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, które przyszły ze swoimi nauczycielkami: Elżbietą Świderek i Inezą Pieniążek. Zaprosiły do wspólnego śpiewania kolęd.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Kaplica do remontu (foto)

Kaplica do remontu (foto)

Renowację przejdzie w tym roku kaplica na cmentarzu parafialnym przy ul. Nadgórze. Kosztami po połowie podzielą się parafia św. Idziego i Gmina Wyszków.
zobacz więcej
Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Dokładnie 22.026, 55 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej w Wyszkowie już po raz ósmy. Środki zostaną przekazane na działalność Hospicjum Domowego Caritas, którego siedziba mieści się w kościele pw. św. Wojciecha.
zobacz więcej
Duże zainteresowanie, kłopotliwe parkowanie

Duże zainteresowanie, kłopotliwe parkowanie

Trudności w znalezieniu miejsca parkingowego mogą spodziewać się osoby, które autem wybierają się na piątkowy, 26 sierpnia, XIII Festiwal Operowo-Operetkowy na Mazowszu. Bezpłatne wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Gmina przygotowuje dodatkowe parkingi.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku