Wicewojewoda w Wyszkowie (foto)

Wydarzenia

Wicewojewoda w Wyszkowie (foto)

28.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. starostwo
Inwestycje drogowe, budowa mostu i mieszkań treningowych dla niepełnosprawnych oraz przywrócenie w Wyszkowie biura paszportowego – to tematy spotkania wyszkowskich samorządowców z wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim, który przyjechał do Wyszkowa 27 listopada na zaproszenie nowych władz powiatu i burmistrza.
Powiat reprezentowali starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał, przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak, Gminę Wyszków - burmistrz Grzegorz Nowosielski i jego zastępczyni Aneta Kowalewska, gminę Brańszczyk – nowo wybrany wójt Wiesław Przybylski.
Spotkanie dotyczyło zasad finansowania, programów i projektów realizowanych ze środków urzędu wojewódzkiego. Wicewojewoda mówił m.in. o Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na wstępnej liście rankingowej zadań zakwalifikowanych do dofinansowania znajdują się dwa wnioski powiatu (IV etap budowy drogi Wyszków - Rybno - Kręgi - Somianka oraz I etap przebudowy drogi Turzyn - Zakręzie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku) oraz wniosek gminy Wyszków (przebudowa ul. Centralnej w Wyszkowie).
Samorządowcy podpytywali wicewojewodę o plany związane z Programem Senior+, którego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych.
Mowa była również o przywróceniu w Wyszkowie biura paszportowego. Pomysł burmistrz przedstawił radnym jeszcze w sierpniu.
Nawiązano również do innych przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców, m.in. budowy trzeciego mostu samochodowego i mieszkań treningowych dla niepełnosprawnych. Gmina planuje pozyskanie środków na przebudowę ul. Matejki, powiat – ul. Daszyńskiego.
- To spotkanie miało nam wskazać pewne kierunki. Będziemy częściej zapraszać naszych przedstawicieli – zapowiada Waldemar Sobczak, przewodniczący rady powiatu i szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Wicewojewoda otrzymał zaproszenie na Wigilijny Wieczór Powiatowo-Gminny, który odbędzie się 21 grudnia w hali WOSiR.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom