Weekend na drogach

Wydarzenia

Weekend na drogach

15.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Trzech nietrzeźwych kierujących i jedenaście kolizji - to bilans minionego weekendu na drogach. 
W piątek po południu na węźle trasy S8 w Mostówce nietrzeźwy kierowca fiata uderzył w znak drogowy i odjechał. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. 19-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Następnego dnia w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Siedzący za kierownicą 26-letni mieszkaniec Wyszkowa miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę późnym wieczorem na ul. Serockiej został zatrzymany kierowca mazdy, który przekroczył prędkość. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi pijany 17-latek. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.
Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolność do lat 2.
W trakcie ostatnich trzech dni na drogach naszego powiatu doszło do 11 kolizji drogowych. O wielkim szczęściu może mówić kierowca skody, który zatrzymał się na drzewie. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Sieczychach, gm. Długosiodło. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chyba ktoś robi sobie żywą tarczę ze zwierząt (foto)

Chyba ktoś robi sobie żywą tarczę ze zwierząt (foto)

- alarmują Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i właścicielki kotów postrzelonych z wiatrówki. Jednego z nich nie udało się uratować. Policja prowadzi czynności wyjaśniające i podkreśla: strzelanie do zwierząt jest przestępstwem!
zobacz więcej
Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Wyszkowski szpital, podobnie jak inne placówki na Mazowszu, nie podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu na 2017 r. na lecznictwo szpitalne. Oczekuje zwiększenia środków w związku z wprowadzanymi przez rząd podwyżkami płacy minimalnej. Kontrakty podpisywane są zresztą tylko na pół roku, ponieważ od lipca w życie ma wejść tzw. sieć szpitali. – Nie ma opcji, żebyśmy się w niej nie znaleźli – zapewnia dyr. Cecylia Domżała.
zobacz więcej
W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

W niedzielę 17 września obchodziliśmy 78. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Kwiaty przed pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ulic Pułtuskiej i Sowińskiego, złożyli burmistrz Grzegorz Nowosielski i radni miejscy.
zobacz więcej
Szykuje się spora podwyżka wody i ścieków

Szykuje się spora podwyżka wody i ścieków

W samorządzie dyskutowane są nowe taryfy wody i ścieków. Entuzjazmu nie ma, bo szykuje się spora podwyżka, w przypadku wody o 13%. W odpowiedzi na wątpliwości prezes PWiK pokazuje listę wzrastających kosztów i jeszcze dłuższą – koniecznych inwestycji. I przekonuje, że żeby oszczędzać, trzeba najpierw zainwestować.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020