Weekend na drogach

Wydarzenia

Weekend na drogach

15.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Trzech nietrzeźwych kierujących i jedenaście kolizji - to bilans minionego weekendu na drogach. 
W piątek po południu na węźle trasy S8 w Mostówce nietrzeźwy kierowca fiata uderzył w znak drogowy i odjechał. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. 19-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Następnego dnia w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Siedzący za kierownicą 26-letni mieszkaniec Wyszkowa miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę późnym wieczorem na ul. Serockiej został zatrzymany kierowca mazdy, który przekroczył prędkość. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi pijany 17-latek. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.
Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolność do lat 2.
W trakcie ostatnich trzech dni na drogach naszego powiatu doszło do 11 kolizji drogowych. O wielkim szczęściu może mówić kierowca skody, który zatrzymał się na drzewie. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Sieczychach, gm. Długosiodło. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

Wszyscy wiemy, że  już od roku szkolnego 2017/18 będzie przeprowadzana kolejna reforma oświaty. Jednym z jej elementów jest likwidacja gimnazjów i przywrócenie ośmioletniej szkoły podstawowej.
zobacz więcej
Fantastyczna zabawa w poszukiwanie skarbu (foto)

Fantastyczna zabawa w poszukiwanie skarbu (foto)

Jeszcze tylko do godz. 14 przed WOK „Hutnik” na dzieci czeka „Car escape” – mobilny pokój zagadek. Warto skorzystać, bo zabawa w poszukiwanie skarbu Faraona jest naprawdę wyśmienita.
zobacz więcej
Projekt sobie, a życie sobie

Projekt sobie, a życie sobie

Czy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wąskiej powstanie wysepka drogowa, a wzdłuż komendy policji uliczka serwisowa, która znacznie ograniczy liczbę miejsc parkingowych i dojazd do znajdującego się obok sklepu? Rozwiązania przyjęte w obecnym projekcie drogi krajowej uniemożliwiają też straży pożarnej wyjazd w lewo. Budowa trwa, ale mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy starają się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do częściowej zmiany planów. A przedsiębiorca z ul. Wąskiej także gminę – do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.
zobacz więcej
Lubicie Wyszków? Taak!!! (foto)

Lubicie Wyszków? Taak!!! (foto)

Tegoroczne Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka, które odbyło się 15 listopada w Hali WOSiR, miało szczególny – patriotyczny – charakter. Było jedną z wielu uroczystości gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Najmłodsi uczniowie szkół gminy Wyszków, w obecności swoich rodizców, otrzymali Legitymacje Wyszkowskiego Pierwszoklasisty – symbol przynależności do wyszkowskiej wspólnoty. – Będzie wam zawsze przypominać o tym dniu – zauważyła pani burmistrz.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)