Wbiegli na szczyt

Wydarzenia

Wbiegli na szczyt

26.02.2018
autor: KP PSP Wyszków
Sześcioro strażaków z Wyszkowa i Kamieńczyka wzięło udział w Biegu na Szczyt Rondo 1 Warszawa 2018. W ubraniach ochronnych, hełmach, rękawicach, z aparaturą ochrony dróg oddechowych i w maskach…
W ramach VIII Biegu na Szczyt Rondo 1 w sobotę 24 lutego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Strażaków w bieganiu po schodach. Uczestnictwem w tych zawodach mogą się pochwalić wyszkowscy strażacy z KP PSP w Wyszkowie, OSP Kamieńczyk: kpt. Marcin Turowski, mł. asp. Jakub Kutera, st. str. Kamil Ponichtera, str. Damian Jechna i str. Daniel Kowalczyk z JRG Wyszków oraz dh. Karlina Kalisz - OSP Kamieńczyk.
Strażacy, w odróżnieniu od innych uczestników, nie startują w lekkich koszulkach i spodenkach, a z pełnym ekwipunkiem: stroju, hełmie, rękawiczkach, dodatkowo na plecach mają aparaty ochrony dróg oddechowych, a na twarzach maski, przez które oddychają. Całość ich dodatkowego ekwipunku waży ok. 25 kg. Strażacy po schodach wbiegają dwójkami (w rocie), czyli tak, jak w czasie gaszenia pożaru.
Bieg na Szczyt Rondo 1 to ekstremalny test dla ciała. Najbardziej obrywają płuca i, oczywiście, nogi. W relacjach wielu zawodników pojawia się piekący ból, problemy z chodzeniem i uporczywy kaszel. W trakcie wbiegania po schodach można doświadczyć trudności z oddychaniem. Jeśli takie trudności sprawia wbiegniecie w stroju sportowym, to można sobie wyobrazić, jakim wysiłkiem jest dla organizmu strażaka biegnącego w pełnym ekwipunku. Co świadczy tylko i wyłącznie o sile drzemiącej w strażakach!
Budynek, na którego szczyt wbiegali strażacy, ma 192 metry wysokości. Pokonali aż 37 pięter, 836 schodów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom