Wbiegli na szczyt

Wydarzenia

Wbiegli na szczyt

26.02.2018
autor: KP PSP Wyszków
Sześcioro strażaków z Wyszkowa i Kamieńczyka wzięło udział w Biegu na Szczyt Rondo 1 Warszawa 2018. W ubraniach ochronnych, hełmach, rękawicach, z aparaturą ochrony dróg oddechowych i w maskach…
W ramach VIII Biegu na Szczyt Rondo 1 w sobotę 24 lutego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Strażaków w bieganiu po schodach. Uczestnictwem w tych zawodach mogą się pochwalić wyszkowscy strażacy z KP PSP w Wyszkowie, OSP Kamieńczyk: kpt. Marcin Turowski, mł. asp. Jakub Kutera, st. str. Kamil Ponichtera, str. Damian Jechna i str. Daniel Kowalczyk z JRG Wyszków oraz dh. Karlina Kalisz - OSP Kamieńczyk.
Strażacy, w odróżnieniu od innych uczestników, nie startują w lekkich koszulkach i spodenkach, a z pełnym ekwipunkiem: stroju, hełmie, rękawiczkach, dodatkowo na plecach mają aparaty ochrony dróg oddechowych, a na twarzach maski, przez które oddychają. Całość ich dodatkowego ekwipunku waży ok. 25 kg. Strażacy po schodach wbiegają dwójkami (w rocie), czyli tak, jak w czasie gaszenia pożaru.
Bieg na Szczyt Rondo 1 to ekstremalny test dla ciała. Najbardziej obrywają płuca i, oczywiście, nogi. W relacjach wielu zawodników pojawia się piekący ból, problemy z chodzeniem i uporczywy kaszel. W trakcie wbiegania po schodach można doświadczyć trudności z oddychaniem. Jeśli takie trudności sprawia wbiegniecie w stroju sportowym, to można sobie wyobrazić, jakim wysiłkiem jest dla organizmu strażaka biegnącego w pełnym ekwipunku. Co świadczy tylko i wyłącznie o sile drzemiącej w strażakach!
Budynek, na którego szczyt wbiegali strażacy, ma 192 metry wysokości. Pokonali aż 37 pięter, 836 schodów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ograniczenia dla myjni

Ograniczenia dla myjni

Rada miejska podjęła nową uchwałę w sprawie dni i godzin otwarcia punktów handlowych i usługowych. Z radością przyjmą ją mieszkańcy sąsiadujący np. z myjniami samochodowymi.
zobacz więcej
Deszczowe święto miłośników koni (foto)

Deszczowe święto miłośników koni (foto)

Już po raz trzynasty miłośnicy koni mieli w Gulczewie swoje święto. W sobotę 26 maja można było podziwiać piękne zwierzęta, ich zgranie z jeźdźcami, pokazy zręczności jeździeckiej i zawody kawaleryjskie. Zawiodła tylko pogoda.
zobacz więcej
Przecież mamy wolną Ojczyznę! (foto)

Przecież mamy wolną Ojczyznę! (foto)

Czemu jesteście tacy smutni, tacy nijacy? Przecież mamy wolną Ojczyznę! – 13 grudnia zgromadzonych na Mszy św. w 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, pytał ks. Konstanty Kordowski. Uroczystość w kościele pw. św. Wojciecha była nie tylko wspomnieniem ofiar stanu wojennego, ale też refleksją nad wolnością i obowiązkami wobec Ojczyzny.
zobacz więcej
Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Banery reklamowe to obecnie jedna z najbardziej skutecznej formy reklamy w Polsce. Za ich pomocą możemy skutecznie reklamować się praktycznie w każdym dostępnym miejscu. Wykorzystanie taniej reklamy, jest relatywnie tanie, w porównaniu do dotarcia do dużej grupy odbiorców jednocześnie. Banery są przygotowywane z wytrzymałej siatki winylowej lub tkaniny, warto dodać, że te materiały dobrze sprawdzają się na deszczu, dzięki czemu nasz przekaz reklamowy może być dostępny 24/7h.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku