Wbiegli na szczyt

Wydarzenia

Wbiegli na szczyt

26.02.2018
autor: KP PSP Wyszków
Sześcioro strażaków z Wyszkowa i Kamieńczyka wzięło udział w Biegu na Szczyt Rondo 1 Warszawa 2018. W ubraniach ochronnych, hełmach, rękawicach, z aparaturą ochrony dróg oddechowych i w maskach…
W ramach VIII Biegu na Szczyt Rondo 1 w sobotę 24 lutego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Strażaków w bieganiu po schodach. Uczestnictwem w tych zawodach mogą się pochwalić wyszkowscy strażacy z KP PSP w Wyszkowie, OSP Kamieńczyk: kpt. Marcin Turowski, mł. asp. Jakub Kutera, st. str. Kamil Ponichtera, str. Damian Jechna i str. Daniel Kowalczyk z JRG Wyszków oraz dh. Karlina Kalisz - OSP Kamieńczyk.
Strażacy, w odróżnieniu od innych uczestników, nie startują w lekkich koszulkach i spodenkach, a z pełnym ekwipunkiem: stroju, hełmie, rękawiczkach, dodatkowo na plecach mają aparaty ochrony dróg oddechowych, a na twarzach maski, przez które oddychają. Całość ich dodatkowego ekwipunku waży ok. 25 kg. Strażacy po schodach wbiegają dwójkami (w rocie), czyli tak, jak w czasie gaszenia pożaru.
Bieg na Szczyt Rondo 1 to ekstremalny test dla ciała. Najbardziej obrywają płuca i, oczywiście, nogi. W relacjach wielu zawodników pojawia się piekący ból, problemy z chodzeniem i uporczywy kaszel. W trakcie wbiegania po schodach można doświadczyć trudności z oddychaniem. Jeśli takie trudności sprawia wbiegniecie w stroju sportowym, to można sobie wyobrazić, jakim wysiłkiem jest dla organizmu strażaka biegnącego w pełnym ekwipunku. Co świadczy tylko i wyłącznie o sile drzemiącej w strażakach!
Budynek, na którego szczyt wbiegali strażacy, ma 192 metry wysokości. Pokonali aż 37 pięter, 836 schodów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
500 plus: przyjmują wnioski

500 plus: przyjmują wnioski

Jak można się było spodziewać, w pierwszych dniach przyjmowania wniosków na kolejny okres rozliczeniowy programu 500 plus w Centrum dla Rodziny panował spory ruch.
zobacz więcej
Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

18 listopada 2018 r. przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie uroczyście został odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany żołnierzom podziemia antykomunistycznego i wszystkim walczącym o niepodległość Polski. Po uroczystości na przykościelnym placu odbył się piknik militarny. Dzień był zimny i mglisty, ale nie padało. Uroczystość, objętą patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, poprzedziła w sanktuarium św. Rodziny Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek; on też wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą Józefa Kowalewskiego oraz chór parafialny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Stoją u początku drogi (foto)

Stoją u początku drogi (foto)

Ponad trzydzieścioro uczniów dwóch pierwszych klas 20 października złożyło ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. – Mam nadzieję, że z nostalgią sobie przypomnicie czas spędzony w murach naszej szkoły – zwrócił się do nich dyr. Wiesław Pasek. 
zobacz więcej
Kosmos w pokoju? To możliwe!

Kosmos w pokoju? To możliwe!

Wszechświat zachwyca nie tylko naukowców. Wielu ludzi o marzy o podróżach kosmicznych, aby znaleźć się blisko gwiazd i innych planet. Marzenie raczej trudne do realizacji, ale kosmos w pokoju jest jak najbardziej możliwy, a to dzięki nowoczesnym fototapetom, które podbijają serca zarówno młodzieży, jak i osób starszych.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku