Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Wydarzenia

Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

18.09.2018
autor: materiał wyborczy
Ożywienie gospodarcze, gazyfikacja i skanalizowanie wsi, lepsza edukacja w gminie Zabrodzie.
 
Kandydat na wójta gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki ogłosił program wyborczy swojego komitetu KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia na najbliższą kadencję. Duży nacisk kładzie w nim na rozwój gospodarczy gminy i wykorzystanie potencjału, jaki daje sąsiedztwo z trasą ekspresową. Ma także pomysły na poprawę życia mieszkańców w sferze społecznej. Poznaliśmy także kandydatów na radnych. 
 
- Oczekiwań społeczeństwa jest dużo - mówi Waldemar Maniecki. - Mam nadzieję, że z większością sobie poradzimy, ale nie będzie to łatwe ze względu na duże zadłużenie naszej gminy. Znam na to mechanizmy finansowe, aby przebrnąć przez to i by był możliwy rozwój naszej gminy. Będziemy rozmawiać z finansistami z kilku banków, którzy podsuną nam rozwiązania. Można zostać wójtem i być administratorem albo mieć wizje, na które trzeba mieć olbrzymie finanse, a tych nasza gmina nie ma, bo jej wpływy budżetowe w porównaniu np. z gminami Dąbrówka czy Wyszków są znacząco niższe. Trzeba stworzyć strefę przemysłowo-usługową na terenie przy trasie S8, bo ta trasa będzie dla nas trampoliną rozwoju. Te tereny pozwolą na rozwój gminy, zwiększenie dochodów, wzrost liczby miejsc pracy. Trasa S8 to nasza tętnica, w oparciu o którą będzie możliwość pozyskania wielkich pieniędzy. Dlatego, jeśli wygramy wybory, w pierwszym półroczu konieczne będzie uchwalenie nowego studium i planu zagospodarowania dla tych terenów. To priorytet na pierwsze 6 miesięcy naszego urzędowania.
Priorytetem będzie także zgazyfikowanie gminy i wdrożenie projektu „Czyste powietrze”.
- Gmina jest zgazyfikowana tylko w 12 proc. – zauważa Waldemar Maniecki. – Powinniśmy jako gmina partycypować w kosztach głównych przyłączy. Jeśli chodzi o kanalizację tylko 30-proc. gospodarstw ma do niej dostęp. Są wielkie zaległości. Trzeba pozyskiwać pieniądze zewnętrzne na kanalizację a dopiero w drugiej kolejności pozyskiwać pieniądze na budowę dróg lokalnych.
W programie kandydata jest także projektowanie i rozbudowa wodociągu gminnego. W dalszej kolejności będzie rozwijał infrastrukturę drogową.
- Potrzeba budowy ścieżek rowerowych z chodnikami, szczególnie na terenach najbardziej zurbanizowanych. Chodniki i ścieżki asfaltowane, a nie z kostki brukowej. Asfaltować, nie brukować, ze względu na ceny usług i żywotność materiałów – uważa kandydat.
Jego zdaniem odważnych decyzji wymaga gminna oświata.
- Ja się tego nie boję – deklaruje Waldemar Maniecki. – Mamy dwa budynki szkolne na terenie gminy właściwie nieużytkowane – ZS Zabrodzie im. W.S. Reymonta i SP Kiciny. Te budynki trzeba zagospodarować, bo nie są optymalnie wykorzystane. A uczniom stworzyć godne warunki do nauki, z infrastrukturą sportową. Jest konieczność budowy stołówki gminnej dla dzieci z kuchnią w Zabrodziu, która zaopatrywałaby w ciepłe posiłki pozostałe szkoły. Marzy mi się i w ciągu 5 lat wybudujemy boisko z zapleczem lekkoatletycznym (bieżnią). Widzę także potrzebę budowy pełnowymiarowego boiska przy Urzędzie Gminy, obok Orlika. Rozbudowę PSP w Dębinkach o kilka niezbędnych sal lekcyjnych.
Zdaniem kandydata w gminie jest konieczność powstania żłobka. Niekoniecznie gmina musi być inwestorem.
Do poprawienia jest także oświetlenie uliczne i tu kandydat proponuje wymianę istniejącego na nowoczesne, ledowe oraz budowę nowych linii. Chciałby również rozwiązać problem słabego zasięgu GSM oraz niskiej jakości połączeń internetowych.
- Mamy problemy z połączeniami oraz z dostępem do internetu. Mamy 3G na terenie naszej gminy. Chciałbym, żeby był szerokopasmowy internet i 4G na terenie naszej gminy w niedługim czasie. Jest potrzeba wybudowania jeszcze jednego nadajnika na terenie gminy – uważa kandydat.
W kwestii poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Waldemar Maniecki będzie chciał przebudować kolizyjne skrzyżowanie dróg na Choszczowe/ Adelin/ Mostówka/ Zabrodzie – chce tam stworzyć rondo podobne do tego w Długosiodle.
- Takie rondo będzie kosztowało 50 tys. zł – szacuje kandydat.
Chciałby także zwiększyć udział mieszkańców we współdecydowaniu o sprawach gminy. Zapowiada przywrócenie funduszu sołeckiego, budżet partycypacyjny.
- Ten program powstał w oparciu o to, co państwo zgłaszaliście i na podstawie własnych doświadczeń, jakie mam jako przedsiębiorca, ale i radny ostatniej kadencji – zwrócił się Waldemar Maniecki do swojego komitetu. Na jego listach wyborczych do Rady Gminy znajdą się: Wojciech Gotowiec, Maria Podolak, Justyna Chmiel, Katarzyna Ruszczak, Jarosław Niedźwiecki, Elżbieta Brzozowska, Arleta Miąśkiewicz, Bogusława Wielgolaska, Grzegorz Osowiecki, Kamila Pierścieniak, Mariusz Augustyniak, Małgorzata Domańska, Maciej Mędrzycki, Anna Topolewska. 
 
 
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców „Wybierzmy przyszłość dla Zabrodzia”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Odżywki na masę. Po jakie preparaty sięgać?

Pokaźna muskulatura jest fantazją niejednego mężczyzny. Mocne ręce, wyraźnie zarysowane mięśnie na ciele i silne ramiona, to dla wielu oznaka prawdziwego męstwa. I choć wiadomo, że bycie prawdziwym mężczyzną nie ogranicza się tylko do budowy ciała, to warto o ten aspekt dbać. Intensywny trening, zrównoważony posiłek i suplementacja to klucz do wymarzonej sylwetki. Sprawdź, które preparaty okażą się najlepszym wsparciem!
zobacz więcej
Spotkanie w sprawie kolektorów

Spotkanie w sprawie kolektorów

Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, gmina Wyszków zamierza pozyskać środki na zakup i instalację kolektorów słonecznych w prywatnych gospodarstwach. W związku z tym w niedzielę 19 czerwca w godz. 9 – 15 zaprasza do urzędu miejskiego na spotkanie informacyjne i dyżur ekspercki.
zobacz więcej
Naprawa agregatów prądotwórczych - Jak wygląda okiem fachowca?

Naprawa agregatów prądotwórczych - Jak wygląda okiem fachowca?

Nawet najlepszy agregat prądotwórczy z czasem może zacząć szwankować. Zarówno w przypadku drobnej usterki, jak i poważniejszej awarii z pewnością niezbędna będzie pomoc specjalistów.
zobacz więcej
Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

- apeluje Państwowa Komisja Wyborcza. Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz. Jeśli twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom