Wagary z wojskiem (foto)

Wydarzenia

Wagary z wojskiem (foto)

21.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Jednostki i uczelnie wojskowe, szkoły i klasy mundurowe pierwszego dnia wiosny (i w dzień wagarowicza) przyciągnęły tłumy na Wiosenne Spotkania z Wojskiem, które już po raz ósmy w hali WOSiR zorganizowały Wojskowa Komenda Uzupełnień i Gmina Wyszków.
- Głównym celem projektu jest przybliżenie lokalnym społecznościom, szczególnie młodym ludziom, wiedzy o naszych siłach zbrojnych, możliwości odbycia służby wojskowej oraz szkolnictwa wojskowego – podkreślił komendant WKU ppłk Leszek Wieczorek. - Od 2011 r. przewinęło się kilka tysięcy zwiedzających. To jedna z najbardziej udanych imprez promujących wojsko na Północnym Mazowszu. 
Przywitał wojskowe uczelnie, jednostki i instytucje wojskowe m.in. z Lublina, Przasnysza, Warszawy, Celestynowa, Pułtuska, Zielonki, Komorowa, szkoły i klasy mundurowe z powiatów ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego, samorządowcy, przedstawiciele różnych służb mundurowych, pasjonaci wojska, a przede wszystkim dzieci i młodzież.
– Cieszę się, że wybraliście mądre wagary – zwróciła się do nich zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. – Dla młodszych to wspaniała lekcja patriotyzmu, dla starszych – przygotowanie zawodowe. Pamiętajcie, że wojsko jest solidnym pracodawcą. To rok ważny, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Mam nadzieję, że to spotkanie wzbudzi w was poczucie dumy z polskiego oręża i ojczyzny.
Zarówno na dzieciach, jak i dorosłych, wielkie wrażenie zrobiły czworonogi, które służą w wojsku. Oklaskiwano też pokaz młodzieży ze szkoły mundurowej w Pułtusku. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się różne rodzaje broni i sprzętu wojskowego, m.in. fotel katapultowy, samochody łączności, do rozpoznawania skażeń czy przeciwlotniczy zestaw artyleryjski. Dużo sprzętu stało przed halą, a pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, choć słoneczny, był dość mroźny. Spora kolejka ustawiła się więc do gorącej grochówki.
Przypominamy, że jutro druga część Wiosennych Spotkań z Wojskiem, czyli występ (również na hali WOSiR) Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Początek o godz. 18, wstęp wolny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość