W Wyszkowie CBA przeszukało mieszkanie syna Banasia

Wydarzenia

W Wyszkowie CBA przeszukało mieszkanie syna Banasia

20.02.2020
autor:
Jak informuje RMF FM, Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukuje mieszkanie syna Mariana Banasia w Wyszkowie.
 
Chodzi o śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych szefa NIK. W środę CBA pojawiło się w 20 miejscach w związku z prowadzoną akcją, przeszukało m.in. mieszkania Mariana Banasia w Warszawie i w Krakowie, krakowskie mieszkanie córki szefa NIK oraz samochód i pokój hotelowy syna.
Czwartkowe przeszukanie ma być ostatnim. - Z uwagi na nieobecność jednej z osób, u których miało być przeprowadzone przeszukanie, czynność ta została przeprowadzona dzisiaj (w czwartek). Nie podajemy danych osób, u których są przeprowadzane czynności - mówi rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń. Według radia RMF FM, chodzi o syna Mariana Banasia, a przeszukanie dotyczyło jego mieszkania w Wyszkowie.
Funkcjonariusze CBA przedstawili synowi prezesa NIK nakaz zatrzymania jego laptopa i telefonu. Jego samego nie zatrzymali. 
„Przeprowadzenie tych czynności jest konsekwencją nowych ustaleń dowodowych pozyskanych w ramach postępowania prowadzonego przez CBA. Wśród nich znajdują się ujawnione kopie umowy dzierżawy nieruchomości zawarte między panem Marianem Banasiem, a osobą wynajmującą. Dowody te poddają w wątpliwość prawdziwość oświadczenia złożonego przez pana Mariana Banasia, co do okoliczności mających istotne znaczenie dla wyjaśniania sprawy" - napisał w środowym komunikacie prok. Sawoń.
Dodał, że w oparciu o nie funkcjonariusze CBA zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku o wydanie postanowienia o przeszukaniu "celem znalezienia i zabezpieczenia istotnych dokumentów w sprawie". "Konieczność przeszukań wynika również z analizy dokumentacji pozyskanej przez organy skarbowe" - dodał prok. Sawoń.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom