W urzędzie miejskim obsługa po nowemu

Wydarzenia

W urzędzie miejskim obsługa po nowemu

25.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pod koniec ubiegłego tygodnia uruchomiono nowy punkt obsługi interesanta w urzędzie miejskim.
Punkt znajduje się na pierwszym piętrze, w holu urzędu miejskiego, tuż przy schodach. Pracujący w punkcie urzędnik udziela informacji, kieruje do odpowiedniego wydziału, wyjaśnia sposób załatwienia spraw w magistracie. Można tam również składać pisma kierowane i bezpośrednio do kancelarii urzędu, i do odpowiedniego wydziału. Na stanowisku dostępne są również wnioski, druki i formularze, a - w razie potrzeby - pracownicy udzielają pomocy przy ich wypełnieniu. Punkt działa w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, we wtorki – do godz. 18.
Punkt obsługi interesanta powstał „z myślą o komforcie mieszkańców i w celu podniesienia jakości usług publicznych świadczonych przez urząd miejski. Atrakcyjny i estetyczny, promuje i buduje pozytywny wizerunek magistratu, ale przede wszystkim ułatwia mieszkańcom poruszanie po urzędzie i załatwianie spraw w poszczególnych wydziałach” – zachwalają urzędnicy.
Obok znajduje się punkt xero - niezmiennie prowadzony przez Wyszkowską Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną „Szron”. Na czas remontu xero zostało przeniesione na parter, w sąsiedztwo wydziału edukacji i sali konferencyjnej. Ponieważ wróciło na dawne miejsce, działalność wznowił znajdujący się na parterze kącik malucha.
Trzeba przyznać, że punkt był dość kosztowną inwestycją. Wykonanie wymagało remontu podłogi, ścian, sufitu, konserwacji i regulacji stolarki okiennej, wymiany grzejnika, postawienia ścianki meblowej dzielącej przestrzeń holu, lady recepcyjnej, drzwi ze szkła hartowanego, mebli wolnostojących, mebli punktu xero, szyldu xero, tablicy systemowej usług xero (5 lat gwarancji). Wszystko to kosztowało 78.616 zł. Projekt, za 8.364 zł., wykonała wyszkowska pracownia architektoniczna Wojciecha Smółkowskiego.
Skoro już trwał remont, przy okazji poprawiono stan klatki schodowej (budynek stanowi współwłasność z powiatem): demontaż istniejącego sufitu kasetonowego i wykonanie nowego z karton-gipsu wraz ze zmianą oświetlenia i instalacji elektrycznej, wykonanie gładzi gipsowej i malowanie ścian klatki schodowej, demontaż istniejącej barierki i wykonanie nowej; koszt – 18.462 zł.
7.011 zł kosztował remont schodów: zerwanie starych płytek i położenie nowych, demontaż elementów barierki.
Wykonawcą punktu i prac remontowych była wyszkowska firma „Moderator” Pawła Wojtkowskiego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
O łobuzerii na osiedlach (foto)

O łobuzerii na osiedlach (foto)

Temat chuligaństwa na placach zabaw i klatkach schodowych powracał na zebraniach poszczególnych osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. - Tam jest łobuzeria, chuligaństwo i k… – nie przebierano w słowach. Powrócił również problem skąpych informacji na stronie internetowej spółdzielni i uciążliwości myjni przy ul. Pułtuskiej.
zobacz więcej
Kaplica do remontu (foto)

Kaplica do remontu (foto)

Renowację przejdzie w tym roku kaplica na cmentarzu parafialnym przy ul. Nadgórze. Kosztami po połowie podzielą się parafia św. Idziego i Gmina Wyszków.
zobacz więcej
„Masz prawo do mediacji”

„Masz prawo do mediacji”

- to hasło akcji organizowanej w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji (20 października) oraz Tygodnia Mediacji, w dniach 17 – 22 października. W tym czasie dyżury będą pełnili policjanci wydziału kryminalnego wyszkowskiej komendy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku