W styczniu nowa siedziba ZUS

Wydarzenia

W styczniu nowa siedziba ZUS

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na 3 stycznia planowane jest otwarcie nowej sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Chopina 9.
Wyszkowski inspektorat ZUS od lat narzeka na problemy lokalowe. Pierwotnie planował budowę nowej siedziby przy ul.11 Listopada, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1. Ponieważ jednak między biblioteką a galerią handlową gmina chce wybudować ratusz, przekonała ZUS do zmiany zamiarów, przedstawiła kilka propozycji, m.in. kupienie lokalu w bloku u jednego z deweloperów. Ostatecznie nabyła od ZUS działkę wielkości 1.075 m kw., gdzie obecnie znajduje się dziki parking. W planie zagospodarowania teren przeznaczony jest już pod ratusz, rynek i usługi.
Od lat inspektorat ZUS w Wyszkowie mieści się w bloku przy ul. Sowińskiego 83. Znajdująca się w holu sala obsługi klientów pozwala na funkcjonowanie jedynie sześciu stanowisk. To zbyt mało jak na potrzeby lokalnej społeczności. – Nowy lokal umożliwi stworzenie dziewięciu nowoczesnych stanowisk obsługi klientów, które skrócą czas oczekiwania na obsługę. Wyszków zasługuje na poprawę warunków obsługi i dopełnimy wszelkich starań, aby je zapewnić – już w połowie roku zapowiadał dyrektor oddziału ZUS w Płocku, informując o rozpoczęciu prac w budynku przy ul. Chopina.
Inspektorat nie przenosi się w całości. Dlatego ważne, że druga siedziba znajduje się w odległości ok. 100 m, praktycznie vis a vis obecnej. – Dogodny dojazd, brak barier architektonicznych, wejście usytuowane na poziomie chodnika, do tego w bezpośredniej odległości znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – zalety nowej siedziby wylicza naczelnik wydziału administracyjno-gospodarczego płockiego ZUS.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dwa tygodnie bez ciepłej wody

Dwa tygodnie bez ciepłej wody

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje się do poważnej inwestycji. Przez 2 tygodnie, od 25 lipca do 8 sierpnia, klienci w całym mieście pozbawieni będą ciepłej wody. Dostosowując się do planów PEC, przerwę technologiczną w tym samym czasie planuje pływalnia.
zobacz więcej
Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Nie milknie dyskusja na temat przyszłości wyszkowskich podstawówek, zwłaszcza Szkoły Podstawowej nr 4. Zdaniem radnego Krzysztofa Sobieskiego, burmistrz podjął w tej sprawie decyzję bez konsultacji z radnymi, w porozumieniu z nauczycielami SP1 i SP2. Domaga się debaty na temat szkoły – obecnego Gimnazjum nr 2.
Rada nie jest jednak w tej kwestii zgodna: - Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne . Mieliśmy wpływ na decyzje, były rozmowy, nie róbmy tego teraz – apeluje przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Chopina nie dla tirów!

Chopina nie dla tirów!

Istne zasieki - blokady drogowe i palety z kostką chronią już prawie skończoną ul. Chopina przez tirami. Kierowcy, którzy ze zdziwieniem i zbyt późno orientują się, że z ul. Sowińskiego nie ma wyjazdu na drogę krajową, próbują znaleźć inny wyjazd. A nowa ul. Chopina wydaje się idealnym rozwiązaniem.
zobacz więcej
CKU - pożegnanie i powitanie dyrektora (foto)

CKU - pożegnanie i powitanie dyrektora (foto)

W czwartek 31 sierpnia rada pedagogiczna Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego uroczyście i serdecznie pożegnała odchodzącego na emeryturę dyrektora Krzysztofa Dąbrowskiego. Był dyrektorem przez 2 kadencje. Nowym dyrektorem CKU została Aneta Pękul.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku