W styczniu nowa siedziba ZUS

Wydarzenia

W styczniu nowa siedziba ZUS

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na 3 stycznia planowane jest otwarcie nowej sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Chopina 9.
Wyszkowski inspektorat ZUS od lat narzeka na problemy lokalowe. Pierwotnie planował budowę nowej siedziby przy ul.11 Listopada, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1. Ponieważ jednak między biblioteką a galerią handlową gmina chce wybudować ratusz, przekonała ZUS do zmiany zamiarów, przedstawiła kilka propozycji, m.in. kupienie lokalu w bloku u jednego z deweloperów. Ostatecznie nabyła od ZUS działkę wielkości 1.075 m kw., gdzie obecnie znajduje się dziki parking. W planie zagospodarowania teren przeznaczony jest już pod ratusz, rynek i usługi.
Od lat inspektorat ZUS w Wyszkowie mieści się w bloku przy ul. Sowińskiego 83. Znajdująca się w holu sala obsługi klientów pozwala na funkcjonowanie jedynie sześciu stanowisk. To zbyt mało jak na potrzeby lokalnej społeczności. – Nowy lokal umożliwi stworzenie dziewięciu nowoczesnych stanowisk obsługi klientów, które skrócą czas oczekiwania na obsługę. Wyszków zasługuje na poprawę warunków obsługi i dopełnimy wszelkich starań, aby je zapewnić – już w połowie roku zapowiadał dyrektor oddziału ZUS w Płocku, informując o rozpoczęciu prac w budynku przy ul. Chopina.
Inspektorat nie przenosi się w całości. Dlatego ważne, że druga siedziba znajduje się w odległości ok. 100 m, praktycznie vis a vis obecnej. – Dogodny dojazd, brak barier architektonicznych, wejście usytuowane na poziomie chodnika, do tego w bezpośredniej odległości znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – zalety nowej siedziby wylicza naczelnik wydziału administracyjno-gospodarczego płockiego ZUS.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Czternaście drużyn wzięło udział w zorganizowanej – po raz szósty – przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Wyszkowie grze miejskiej dla wędrowców małych i dużych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Wyszkowa, ważnych dla miasta osób i organizacji, rozwiązywać łamigłówki i zadania sprawnościowe. Zwycięzcą Eskapady Wyszków 2017 została, w wyniku dogrywki, drużyna „Ładne Kwiatki”.
zobacz więcej
Jest zgoda na podział Mazowsza

Jest zgoda na podział Mazowsza

Eurostat potwierdza, że decyzja o podziale statystycznym województwa mazowieckiego jest prawie sfinalizowana. Teraz potrzebna jest tylko zgoda Komisji Europejskiej. To dobra wiadomość dla gmin i powiatu wyszkowskiego. Ubiegającym się o środki unijne statystyk nie będzie już zawyżała bogatsza Warszawa.
zobacz więcej
To już ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

To już ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Termin składania rocznych zeznań podatkowych za 2016r. upływa 2 maja – przypomina naczelnik urzędu skarbowego Dorota Łaska. Pod koniec kwietnia urząd czynny będzie dłużej.
zobacz więcej
I wciąż widzimy ciemność…

I wciąż widzimy ciemność…

Niestety, w tym roku gmina nie poprawi oświetlenia ul. Sowińskiego. Firmy, które złożyły najkorzystniejsze oferty, odmówiły podpisania umowy z uwagi na… brak w hurtowniach odpowiednich słupów. Optymistyczne założenie jest takie, że inwestycja zostanie wykonana w styczniu, a najpóźniej wiosną. Dłużej czekać nie możemy!
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan