W sprawie nowej organizacji na Ogródkach

Wydarzenia

W sprawie nowej organizacji na Ogródkach

28.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W czwartek 30 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowej organizacji ruchu na os. Ogródki.
Jak już informowaliśmy na łamach NW, w urzędzie miejskim leży gotowa dokumentacja projektowa. Na osiedlu pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. W ubiegłym roku brano pod uwagę również wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, ale ostatecznie w projekcie takie rozwiązanie nie zostało uwzględnione. 
Nie wszyscy mieszkańcy zgadzają się natomiast na postawienie zakazów zatrzymywania się.
W konsultacjach społecznych – 30 czerwca o godz. 18.00 – mają wziąć udział projektant oraz przedstawiciele urzędu miejskiego i władz osiedla. Burmistrz zaprasza mieszkańców osiedla nr 5, a w szczególności ulic: Bojowników o Wolność i Demokrację, Robotniczej, Spokojnej i Wiśniowej.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przykład aktywnego działania (foto)

Przykład aktywnego działania (foto)

Ośmioro młodych mieszkańców Wyszkowa zostało wyróżnionych na ostatniej sesji rady miejskiej, 29 września, za dużą pomoc w organizacji zawodów MTBMXtreme, które prawie trzy tygodnie temu odbyły się na wyszkowskim skateparku.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Kurs komputerowy dla seniorów

Kurs komputerowy dla seniorów

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej rozpocznie się 20 listopada.
zobacz więcej
Nasi stypendyści premiera

Nasi stypendyści premiera

Dziesięcioro uczniów z wyszkowskich szkół ponadgimnazjalnych będzie otrzymywało w tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 23 listopada w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.
zobacz więcej
censor jpk
censor jpk
ITAMED
manhattan