W sierpniu bezpłatna mammografia

Wydarzenia

W sierpniu bezpłatna mammografia

11.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Bezpłatne badania mammograficzne panie będą mogły wykonać 26 sierpnia w godz. 11 - 17 w mammobusie za Urzędem Miejskim w Wyszkowie. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Jest bezbolesne, a co najważniejsze - może uratować życie.
 
To informacje szczególnie ważna dla pań z roczników 1966-1969, które, niestety, nie otrzymują indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne. 
Jedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić. 
Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań. 
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy 
lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Wcześniejsza rejestracja: tel. 58-666-24-44, www.mammo.pl/formularz. 
Rejestracja telefoniczna wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty. 
Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość