W Popowie kręcą film (foto)

Wydarzenia

W Popowie kręcą film (foto)

07.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ośrodek wypoczynkowy „Dźwigar” w Popowie na kilka dni zamienił się w dom wczasowy „Relax”, który przygotowuje się do przyjęcia uchodźców. W ośrodku trwają zdjęcia do krótkometrażowego filmu, w którym zagrają nie tylko aktorzy znani miłośnikom polskiego kina, ale też mieszkańcy Wyszkowa i okolic.
„Relax” to krótkometrażowy debiut fabularny reżyserki młodego pokolenia Agnieszki Elbanowskiej - autorki nagradzanych w kraju i za granicą filmów dokumentalnych. Film „Niewiadoma Henryka Fasta” zdobył nagrodę za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny na Festiwalu „Młodzi i Film” i nagrodę prezesa SFP na Krakowskim Festiwalu Filmowym; „Polonez” - wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „It’s All True” w Rio de Janeiro; „Pierwszy Polak na Marsie” - Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2016, wyróżnienie jury i nagrodę publiczności 15. Gdańsk DocFilm Festival.
„Relax” będzie - podobnie jak dokumenty Agnieszki Elbanowskiej - portretem małej społeczności. Mimo iż tym razem będzie to portret fabularny, to projekt nie straci tak charakterystycznego dla reżyserki stylu wypracowanego w filmach dokumentalnych - połączenia powagi, humoru i absurdu.
Film opowiada historię dyrektora domu wczasowego „Relax”, którego nieliczny personel szykuje się na przyjazd uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. - Perspektywa spotkania z „obcym” doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu mimowolnie definiują swoją tożsamość – mówi Agnieszka Elbanowska.
Film „Relax” realizowany jest w ramach programu „30 minut” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To jeden z najważniejszych w Polsce programów dla młodych twórców. Studio Munka jest producentem filmu, producentem wykonawczym jest Maria Gołoś (Rozbrat Films), współproducentka filmu „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.
Odtwórcami głównych ról są Jarosław Boberek, Łukasz Lewandowski i Jarosław Gajewski. W filmie wystąpią również: Elżbieta Okupska, Diana Zamojska, Marek Kossakowski, Andrzej Kłak oraz 97-letni już Robert Rogalski.
Do udziału w swoim fabularnym debiucie Agnieszka Elbanowska zaprosiła również okolicznych mieszkańców. Castingi odbyły się w lipcu. Po castingu w Wyszkowie zaproszenie na plan filmowy otrzymali Justyna Tchórzewska, Stanisław Elak oraz dzieci Kuba Czajkowski, Alicja Agacińska i Szymon Klukowski; po castingu w Somiance – Hanna Skura ze Starych Płud, Tadeusz Tolak i Michał Kowalczyk z Somianki; po castingu w Serocku – Dorota Grochowska. W filmie zagrają również: Ryszard Jaremków, Andrzej Benza i Krzysztof Zyskowski z ośrodka „Dźwigar”, Wanda Szydłowska z Janek, Maciek Stalmach i Karol Stalmach z Łachy k. Serocka, Patryk Lis z Wierzbicy oraz panie odpoczywające w pobliskim ośrodku „Caritas”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Debata kandydatów na burmistrza

Debata kandydatów na burmistrza

W środę 3 października redakcja Nowego Wyszkowiaka serdecznie zaprasza na debatę kandydatów na burmistrza. Zachęcamy wyborców do jej współtworzenia. O co chcielibyście zapytać kandydatów?
zobacz więcej
Policja szuka świadków wypadku

Policja szuka świadków wypadku

Wyszkowscy policjanci poszukują świadków wypadku, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Do zdarzenia doszło 8 grudnia w Somiance. Kierowca był pijany, zachodziło również podejrzenie, że może też być pod wpływem narkotyków.
zobacz więcej
Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

Producenci wielu samochodów coraz częściej decydują się na wyposażenie silnika w doładowanie. Zarówno w jednostkach benzynowych, jak i wysokoprężnych najpopularniejszą formą doładowania jest turbosprężarka. Co prawda spotykamy się z kompresorami czy sprężarkami mechanicznymi, ale nadal to popularne turbo jest liderem w zwiększaniu mocy pojazdu. Wiele osób ma jednak obawy przed zakupem samochodu z turbiną. Takie auta są powszechnie uważane za skomplikowane w budowie i drogie w eksploatacji. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w obecnych czasach nawet jeśli nasza turbosprężarka zostanie uszkodzona to można ją naprawić. Regeneracja turbosprężarek to pozornie trudne zadanie, ale na szczęście na terenie polski są zakłady, które nam to umożliwią.
zobacz więcej
Monety wracają do łask

Monety wracają do łask

Okazuje się, że kolekcjonowanie monet staje się znowu bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób około 40-50 roku życia. Na kolekcje swoich własnych monet decydują się przede wszystkim mężczyźni, rzadziej kobiety.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane