W jakim stylu wykończyć pokój?

Wydarzenia

W jakim stylu wykończyć pokój?

25.04.2019
autor: materiał zewnętrzny
Jednym z trendów w urządzaniu nowoczesnych wnętrz jest styl skandynawski. Sprawdza się on zarówno w dużym i przestronnym, jak również małym pomieszczeniu.
 

Z biegiem czasu styl ten trochę się zmienił, bowiem wchodzą do niego nowe technologie oraz nowoczesne dodatki. Elementem który nie zmienia się jest przywiązanie do naturalnych dodatków, wśród których wyróżnia się przede wszystkim kamień, drewno, len oraz wełnę. Styl ten charakteryzuje biel oraz szarości.
 

Jakie meble do takiego mieszkania?

Połączenie bieli i czerni to świetne zestawienie dla mieszkania w tym stylu. Biel poza tym, że optycznie powiększa pomieszczenie, to dodaje ciepła i czystości. Nieodłącznym elementem tego stylu są proste meble w jasnych kolorach. Styl ten cechuje funkcjonalność, dlatego też wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce. Zakup drewnianych lub metalowych półek, które można umieścić na ścianach to idealne rozwiązanie. Półki nie muszą być jednej długości oraz umieszczone tylko w jednym miejscu. Styl ten ukierunkowany na spokój i odpoczynek, dlatego też fotel, który nie zawsze musi być nowy, to nieodłączny element pokoju. Jest to zaleta tego stylu, który łączy stare z nowoczesnym. Z kolei zaś białe ściany oraz jasna podłoga świetnie komponują z dodatkami.
 

Jakie dodatki są odpowiednie do przestrzeni w stylu skandynawskim?

Dodatki w stylu skandynawskim mają ogromne znaczenie. Narzuty oraz koce w stylu skandynawskim charakteryzują paski. Poduszki to element, o którym nie można zapomnieć podczas dekorowania wnętrza. Im jest ich więcej tym lepiej, dlatego że nie ma nic przyjemniejszego jak wtulenie się w miłe podusie po całym ciężkim dniu. Odpowiednio dobrane narzuty oraz poduszki z lnu albo bawełny to dodatki idealne do takiego mieszkania.
 

Oświetlenie pomieszczenia

Oświetlenie w tym stylu to niesamowicie istotna rzecz. Okna powinny być przestronne i odsłonięte. Firany w tym stylu zazwyczaj odpadają. Ewentualnie można założyć bardzo delikatne o mlecznej barwie. Poza tym, że dają efekt czystości to ich faktura przepuszcza promienie słoneczne. Na parapecie można umieć małe lampki, które wieczorową porą dodają pięknego efektu. Dodatkowo białe meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w świetle. Oczywiście nie można zapomnieć o świecach. Świetnie sprawdzają się świece zapachowe, które dają cudowny i niepowtarzalny zapach.

Na zakończenie warto wspomnieć, że jeżeli pokój nie jest zbyt duży, a dodatki zmniejszyły przestrzeń warto zamontować lustro. Dzięki temu pokój nie tylko będzie wyglądał na elegancki, ale także dzięki niemu optycznie się powiększy. Podczas remontu i wykańczania mieszkania warto skorzystać z usług profesjonalistów - superstandardbud.pl.

KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom