Uwierzyli oszustom podającym się za policję

Wydarzenia

Uwierzyli oszustom podającym się za policję

15.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Naiwność starszego małżeństwa z Wyszkowa wykorzystali oszuści podający się za funkcjonariuszy CBŚP. Seniorzy stracili kilka tysięcy złotych.
 
Mimo wielu akcji profilaktycznych, wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Grupy przestępcze oszukują głównie starsze osoby i wyłudzają pieniądze, stanowiące wszystkie oszczędności.
Ofiarami oszustów padli seniorzy z Wyszkowa, do których zgłosili się mężczyźni podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Twierdzili, że w mieszkaniu małżeństwa ma dość do kradzieży, w związku z czym CBŚP zabezpieczy ich pieniądze. W ten sposób mieszkańcy Wyszkowa stracili kilka tysięcy złotych. O całym zdarzeniu policję poinformowali we wtorek 14 lipca.
Policja apeluje do seniorów o ostrożność, a do ich rodzin o uczulanie i przypominanie seniorom o kilku podstawowych zasadach, które mogą ustrzec przed utratą oszczędności:
nigdy nie przekazuj pieniędzy obcej osobie
policjanci nigdy nie proszą o wybranie pieniędzy z banku i przekazanie ich, a tym bardziej pozostawienie w wyznaczonym miejscu
nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego
rozłącz się ze rozmówcą, zadzwoń do bliskich i zapytaj, czy faktycznie potrzebują pomocy
o próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj policję
jeśli obcy chce przekonać cię do przekazania pieniędzy, zamiast do banku, skieruj kroki do najbliższej jednostki policji.
- Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych: informujmy naszych rodziców, dziadków, mieszkających samotnie sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji podkom. Damian Wroczyński. - Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pomnik Wolskiego z gwiazdą Dawida czy bez?

Pomnik Wolskiego z gwiazdą Dawida czy bez?

Na najbliższej sesji radni miejscy podejmą decyzję w sprawie budowy na placu Wyzwolenia pomnika byłego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego. Do projektu uchwały załączone są dwie wizualizacje pomnika. W jednej podstawa pomnika ma kształt gwiazdy Dawida, w drugiej – podstawą jest kostka.
zobacz więcej
Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Kurek w piątek 26 sierpnia złożył w starostwie pismo z prośbą o uzgodnienie mł. bryg. Marka Krzyżańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie. Starosta przedstawi swoją opinię na ten temat po wtorkowym posiedzeniu zarządu powiatu.
zobacz więcej
Wyszkowianki dla wyszkowianek (foto)

Wyszkowianki dla wyszkowianek (foto)

Biżuteria, kosmetyki, zdrowa żywność, dekoracje wnętrz, podróże, kwiaty, ubrania, fitness, fryzjer i kosmetyczka – oferty, które mogą zainteresować panie zgromadzono w jednym miejscu podczas niedzielnych Targów dla Kobiet. Wystawców i klientów do hali sportowej WOSiR 12 marca zaprosiła Gmina Wyszków. Szacuje, że z zaproszenia skorzystało 2,5 tys. osób.
zobacz więcej
W rocznicę wybuchu wojny

W rocznicę wybuchu wojny

Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się o godz. 11 przed pomnikiem Gloria Victis.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom