Uwagę skierować na dzieci i ich prawa (foto)

Wydarzenia

Uwagę skierować na dzieci i ich prawa (foto)

21.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 4 wyruszyli do wyszkowskich instytucji, sklepów i punktów usługowych, by przypomnieć o prawach milionów dzieci na całym świecie, szczególnie tam, gdzie nie są one przestrzegane. Piękne niebieskie kwiaty zostawili również w redakcji Nowego Wyszkowiaka.
 
W środę minęło 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. To doskonały moment, by uwagę wszystkich skierować na dzieci i ich prawa.
Czwórka jest jedną z setek polskich szkół, które włączyły się do akcji z okazji Międzynarodowego Dzień Praw Dziecka Unicef. Na szkolnym dziedzińcu uczniowie ustawili się w kształcie serca, a niebieskie balony wzniesione ku górze były symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, a w szczególności tymi, których prawa nie są przestrzegane.
To właśnie o nich mówili zerówkowicze, wyruszając na ulice Wyszkowa, do sklepów, punktów usługowych i instytucji. O prawach dziecka będą przypominały zostawione przez dzieci własnoręcznie wykonane niebieskie kwiaty. 
Serdecznie dziękujemy dzieciom za odwiedziny w redakcji Nowego Wyszkowiaka!
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prezent dla myśliwego - Ciekawy pomysł

Prezent dla myśliwego - Ciekawy pomysł

Szukacie prezentu dla myśliwego? Zależy Wam, aby był oryginalny i nawiązywał do hobby solenizanta? Mamy dla Was idealne rozwiązanie – proponujemy kreatywną okładkę. Taka okładka z pewnością będzie pamiątką na długie lata. Czym dokładnie jest kreatywna okładka? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!
zobacz więcej
To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

Porucznikowi rezerwy, sędziemu Kazimierzowi Najnertowi poświęcona jest tablica usytuowana przy ul. Świętojańskiej. Obok znajduje się wspomnienie kaprala Adama Kanownika. - To jakby oddanie czci oficerowi i jego podkomendnemu. To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi w najbardziej krytycznych sytuacjach, żołnierze liniowi. Nie wytrzymywali generałowie, a żołnierz liniowy wytrzymywał - podkreślił Konrad Wróbel, generał piłsudczyków, którzy w sobotę 28 września zorganizowali uroczystość upamiętniającą obu żołnierzy.
zobacz więcej
Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Pierwszą rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Rodziny parafia św. Rodziny obchodziła w niedzielę 18 marca. – Nasze modlitwy, które kierujemy do Boga, od dziś będą wzmocnione piękną muzyką – podkreślił kustosz sanktuarium ks. Kazimierz Wądołowski. Organy poświęcił podczas sumy ks. bp Janusz Stepnowski, który przewodniczył Mszy św., wygłosił też homilię.
zobacz więcej
KONKURS: Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

KONKURS: Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

- do udziału w konkursie zapraszamy internautów, którzy lubią nas na Facebooku. Do wygrania voucher wartości 100 zł w Manhattanie.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku