Uwagę skierować na dzieci i ich prawa (foto)

Wydarzenia

Uwagę skierować na dzieci i ich prawa (foto)

21.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 4 wyruszyli do wyszkowskich instytucji, sklepów i punktów usługowych, by przypomnieć o prawach milionów dzieci na całym świecie, szczególnie tam, gdzie nie są one przestrzegane. Piękne niebieskie kwiaty zostawili również w redakcji Nowego Wyszkowiaka.
 
W środę minęło 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. To doskonały moment, by uwagę wszystkich skierować na dzieci i ich prawa.
Czwórka jest jedną z setek polskich szkół, które włączyły się do akcji z okazji Międzynarodowego Dzień Praw Dziecka Unicef. Na szkolnym dziedzińcu uczniowie ustawili się w kształcie serca, a niebieskie balony wzniesione ku górze były symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, a w szczególności tymi, których prawa nie są przestrzegane.
To właśnie o nich mówili zerówkowicze, wyruszając na ulice Wyszkowa, do sklepów, punktów usługowych i instytucji. O prawach dziecka będą przypominały zostawione przez dzieci własnoręcznie wykonane niebieskie kwiaty. 
Serdecznie dziękujemy dzieciom za odwiedziny w redakcji Nowego Wyszkowiaka!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom