Uwaga! Wzrosła liczba kradzieży rowerów

Wydarzenia

Uwaga! Wzrosła liczba kradzieży rowerów

18.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W ostatnim czasie na terenie Wyszkowa wzrosła liczba kradzieży rowerów. Policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie jednośladów.
Rowery giną głównie z klatek schodowych lub piwnic. Często też złodzieje wykorzystują słabe zabezpieczenia jednośladu lub jego brak, wykorzystując niefrasobliwość właścicieli.
Policjanci apelują o stosowanie zabezpieczeń jednośladów i przypominają, że w wyszkowskiej komendzie można je bezpłatnie oznakować. Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką informującą o dokonaniu oznakowania roweru.
Należy pamiętać , że złodziej najczęściej wykorzystuje:
pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia
pozostawienie roweru na klatce schodowej
pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym
pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy domu lub mieszkania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Strajk trwa, ale maturzyści sklasyfikowani

Strajk trwa, ale maturzyści sklasyfikowani

Wyszkowskie szkoły średnie przeprowadziły rady klasyfikacyjne przed zbliżającą się maturą. Część nauczycieli na jeden dzień odstąpiła od strajku.
zobacz więcej
Czy joga jest dobra na kręgosłup?

Czy joga jest dobra na kręgosłup?

W dzisiejszych czasach zdrowy kręgosłup to luksus, którym cieszy się bardzo niewiele osób. Badania dowiodły, że z roku na rok coraz więcej osób boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. Co ciekawe, mówimy zarówno o tych starszych osobach, jak i młodszych. Przyjmowanie leków przeciwbólowych nigdy nie rozwiąże naszego problemu, a tylko go zamaskuje. Bardzo skutecznym sposobem na walkę z bólami oraz chorobami kręgosłupa jest joga. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie, gdyż jedyne, w co się musimy zaopatrzyć to odpowiednia mata do jogi. Co warto wiedzieć na ten temat?
zobacz więcej
Supertalenty Wyszkowa wybrane! (foto)

Supertalenty Wyszkowa wybrane! (foto)

Maksymilian Martyna, Julia Antoniak, Weronika Podpora, Weronika Chodkowska oraz Jakub Rudnik i Maciej Mróz – to tegoroczne Supertalenty Wyszkowa. Gala finałowa konkursu odbyła się 5 lutego w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Poważne wątpliwości, czy demokracja w Polsce ma się dobrze (foto)

Poważne wątpliwości, czy demokracja w Polsce ma się dobrze (foto)

Taśmy ministra rolnictwa, nadmierna biurokracja, zniesienie podatku dochodowego i „wiernopoddańcza polityka PiS-u w stosunku do amerykańsko-żydowskiego lobby światowego” - to tematy poruszane podczas konferencji zorganizowane przez kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.
zobacz więcej