Uwaga na oszustów podających się za policjantów

Wydarzenia

Uwaga na oszustów podających się za policjantów

25.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. policja.pl
Sześcioro seniorów zgłosiło się we wtorek 24 kwietnia na policję z informacją, że ktoś próbował wyłudzić od nich pieniądze, podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Na szczęście nikt nie dał się oszukać. – Nasi seniorzy są czujni, z czego bardzo się cieszymy – podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
Oszuści „celowali” w starsze panie z Wyszkowa. Za każdym razem schemat działania był podobny: dzwoniła kobieta podająca się na funkcjonariuszkę CBŚ i różnymi sposobami próbowała nakłonić rozmówców do szybkiego wypłacenia pieniędzy z banku. Mówiła np. o akcji policji, w której potrzebna jest pomoc seniora lub niezgłoszeniu się na przesłuchanie, za co grozi kara.
Na szczęście wszystkim seniorom rozmowy wydały się podejrzane, rzucali słuchawką lub odwlekali pójście do banku do czasu spotkania z synem. Zamiast do banku, zgłosili się na policję.
Przez ostatnie 2 lata na terenie powiatu wyszkowskiego nie było prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Takie sytuacje zdarzały się jednak w ościennych powiatach. Policja często spotyka się z seniorami, by uczulać na tego typu sytuacje. Jak widać, skutecznie.
Policja apeluje o czujność nie tylko do seniorów, ale i ich rodzin: „Dajcie znać swoim rodzicom, babciom i dziadkom, aby nie dali się nabrać, bo mogą stracić oszczędności swojego życia. Apelujemy, aby nie dać się wkręcić w rozmowę z oszustem, odłożyć słuchawkę i natychmiast powiadomić o tym policję.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom