Utrudnienia na wjeździe do Wyszkowa

Wydarzenia

Utrudnienia na wjeździe do Wyszkowa

11.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Wykonawca drogi S-8 zmienił tymczasowo organizację ruchu na węźle w Turzynie. Przez 2 tygodnie osoby jadące z Warszawy nie będą mogły w tym miejscu zjechać do Wyszkowa. Na wiadukcie wprowadzono ruch wahadłowy.
Urzędnicy miejscy podkreślają, że zmiany na węźle północnym wprowadzono bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Jak zostali poinformowani po fakcie, przebudowa węzła ma potrwać 4 – 5 tygodni. Ruch na odcinku Wyszków - Brańszczyk (mały wiadukt nad trasą) odbywa się w obecnie wahadłowo. Przez 2 tygodnie nie będzie możliwości wjechania węzłem północnym z kierunku Warszawy do Wyszkowa/Brańszczyka. Można natomiast wjechać na trasę S8 w kierunku Białegostoku.
Zmiany spowodowały spore zmieszanie, kierowcy byli zdezorientowani. Dojeżdżając do Turzyna orientowali się, że nie mogą wjechać do Wyszkowa. - Najgorsze, że wcześniej nie było żadnych informacji – komentują.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wakacje w mieście (foto)

Wakacje w mieście (foto)

Atrakcyjne zajęcia wakacyjne przygotowała w lipcu miejska biblioteka dla swoich młodych czytelników. Dzieci mają zajęcia ruchowe, teatralne. Bawią się, tańczą (m.in. zumbę), rozwiązują rebusy, krzyżówki, rysują, lepią z masy solnej, uczą się zasad pierwszej pomocy, poznają okoliczną przyrodę itp. W pierwszym tygodniu lipca w zajęciach brało udział ponad 80 dzieci, dlatego zostały podzielone na 3 grupy wiekowe.
Wakacyjne zajęcia rozpoczęły się również w domu kultury „Hutnik”.
zobacz więcej
Z poparciem dla Owsiaka

Z poparciem dla Owsiaka

4.095 osób podpisało się pod listem wyszkowian do Jerzego Owsiaka. Choć w sobotę ogłosił powrót na stanowisko prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedstawiciele wyszkowskiego sztabu i tak zawiozą list z podpisami do siedziby fundacji.
zobacz więcej
Młodzież z Białorusi wypoczywała w Wyszkowie (foto)

Młodzież z Białorusi wypoczywała w Wyszkowie (foto)

Przez ostatnie dwa tygodnie na terenie powiatu wyszkowskiego gościła 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży polonijnej z Białorusi. Pobyt grupy z Grodna zorganizowało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, w kooperacji ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie oraz Urzędem Miejskim w Wyszkowie.
zobacz więcej
Obwodnica: gmina rozstrzygnęła przetarg, czeka na dofinansowanie

Obwodnica: gmina rozstrzygnęła przetarg, czeka na dofinansowanie

Aż 11 ofert wpłynęło na budowę III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej. Najkorzystniejsza opiewa na 24 mln 960 tys. zł. Jednak takich pieniędzy z budżecie gminy jeszcze nie ma. Samorząd wciąż czeka na decyzję w sprawie dofinansowania zewnętrznego.
zobacz więcej
Zitcom