Utrudnienia na skrzyżowaniu Sowińskiego i Dworcowej (foto)

Wydarzenia

Utrudnienia na skrzyżowaniu Sowińskiego i Dworcowej (foto)

08.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Spore utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Dworcowej. Część skrzyżowania została wyłączona z ruchu. Przypomnijmy, że powstaje tam rondo.
Utrudnienia rozpoczęły się w poniedziałek 7 maja, gdy rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Zamknięty jest odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania w kierunku dworca i ul. Sowińskiego od skrzyżowania w kierunku ul. Sienkiewicza. Utrudnienia dały się we znaki kierowcom szczególnie we wtorek – dzień targowy, gdy panuje tam wzmożony ruch. „Wykonawca zapewni dojazd do posesji prywatnych, ruch będzie odbywał się jednostronnie, czasowo ten odcinek ulicy Dworcowej może zostać wyłączony z ruchu” – informuje urząd miejski. – „Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do organizacji ruchu i poleceń osób nadzorujących ruch.”
Ul. Sowińskiego od Dworcowej do Sienkiewicza jest jednym z najstarszych odcinków komunikacyjnych w mieście. W planie jest nie tylko przebudowa nawierzchni, ale i chodników, kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, budowa ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i oświetlenia. Na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową powstanie niewielkie rondo, które z pewnością usprawni ruch.
Wykonawcą inwestycji jest PORR S.A., wartość umowy – prawie 6,5 mln zł. Termin wykonania – 30 sierpnia. Przebudowa jest elementem dużego projektu komunikacyjnego, na którego realizację gmina pozyskała unijne dofinansowanie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku