Utrudnienia na skrzyżowaniu Sowińskiego i Dworcowej (foto)

Wydarzenia

Utrudnienia na skrzyżowaniu Sowińskiego i Dworcowej (foto)

08.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Spore utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Dworcowej. Część skrzyżowania została wyłączona z ruchu. Przypomnijmy, że powstaje tam rondo.
Utrudnienia rozpoczęły się w poniedziałek 7 maja, gdy rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Zamknięty jest odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania w kierunku dworca i ul. Sowińskiego od skrzyżowania w kierunku ul. Sienkiewicza. Utrudnienia dały się we znaki kierowcom szczególnie we wtorek – dzień targowy, gdy panuje tam wzmożony ruch. „Wykonawca zapewni dojazd do posesji prywatnych, ruch będzie odbywał się jednostronnie, czasowo ten odcinek ulicy Dworcowej może zostać wyłączony z ruchu” – informuje urząd miejski. – „Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do organizacji ruchu i poleceń osób nadzorujących ruch.”
Ul. Sowińskiego od Dworcowej do Sienkiewicza jest jednym z najstarszych odcinków komunikacyjnych w mieście. W planie jest nie tylko przebudowa nawierzchni, ale i chodników, kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, budowa ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i oświetlenia. Na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową powstanie niewielkie rondo, które z pewnością usprawni ruch.
Wykonawcą inwestycji jest PORR S.A., wartość umowy – prawie 6,5 mln zł. Termin wykonania – 30 sierpnia. Przebudowa jest elementem dużego projektu komunikacyjnego, na którego realizację gmina pozyskała unijne dofinansowanie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszystkie ośrodki od jutra zamknięte

Wszystkie ośrodki od jutra zamknięte

Od 12 marca zamknięte będą wyszkowskie ośrodki kultury i sportu. Gmina odwołała Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz oraz Targi Pracy. W późniejszym terminie odbędzie się sprzątanie wydm lucynowsko-mostowieckich oraz Maraton Taneczny.
zobacz więcej
Znowu poczuli klimat „Norwida” (foto)

Znowu poczuli klimat „Norwida” (foto)

II Dzień Absolwenta, organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida odbył się 15 listopada. Jego pierwszą odsłoną był wrześniowy koncert „Uczniowie i absolwenci LO grają i śpiewają”. Natomiast w piątek 18 absolwentów – naukowcy, sportowcy, studenci, artyści – przekroczyło znowu mury swojej szkoły, by spotkać się z licealistami.
zobacz więcej
O co chodzi z tymi butami?

O co chodzi z tymi butami?

Widok butów wiszących na drutach na środku dużego skrzyżowania w Wyszkowie z pewnością zastanowił niejednego kierowcę i przechodnia. Trudno zgadnąć, co kierowało człowiekiem, który w weekend zarzucił na kable kilka par obuwia. Reklamę szewca można raczej wykluczyć. Podobno chodzi o narkotyki…
zobacz więcej
Kompletna nieodpowiedzialność (wideo)

Kompletna nieodpowiedzialność (wideo)

Pijany motorowerzysta przewrócił się tuż przed tirem na jednym z wyszkowskich rond. Prawie 3 promile miał kierowca zatrzymany w Somiance, niewiele mniej pasażerka jadąca z przodu z dzieckiem. Inny kierowca odmówił przyjęcia mandatu, gdyż zapinanie pasów bezpieczeństwa jest według niego bez sensu. - Kierowcy zatrzymani przez wyszkowskich policjantów wykazali się kompletnym brakiem odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych – komentuje rzecznik wydzkowskiej policji mł. asp. Marta Gierlicka.
zobacz więcej
Zitcom