Usługi kominiarskie – nieodzowne, gdy dbamy o bezpieczeństwo

Wydarzenia

Usługi kominiarskie – nieodzowne, gdy dbamy o bezpieczeństwo

09.06.2018
autor: Red.
Zawód kominiarza raczej nie odejdzie do lamusa – jego umiejętności są wciąż bardzo potrzebne, a wizyta takiego gościa jest nieodzowna w budynku mieszkalnym, ogrzewanym przez spalanie opału.

Usługi kominiarskie bielsko, czyli co robi kominiarz?

Kominiarza nie sposób samodzielnie zastąpić. Dysponuje on przede wszystkim specjalistyczną wiedzą na temat funkcjonowania kominów, a także profesjonalnymi narzędziami, które umożliwiają pracę w tej specyficznej przestrzeni i bardzo ją usprawniają.

Nie do przecenienia jest także ogromne doświadczenie kominiarzy, które w praktyce jest warte znacznie więcej niż najszczersze chęci każdego laika. Usługi kominiarskie bielsko obejmują dość szeroki zakres zadań, jednak tak naprawdę to jedynie szczegółowe warianty dwóch zasadniczych czynności, jakimi są:

  • przegląd stanu technicznego komina – którego celem jest przede wszystkim dopuszczenie komina do użytkowania, a w przypadku gdy eksploatacja już trwa, przegląd służy potwierdzeniu, że komin jest sprawny i będzie we właściwy sposób spełniał swoją rolę, nie narażając bezpieczeństwa osób przebywających w budynku; jeżeli inspekcja wypadnie niepomyślnie, to znaczy wykaże nabyte uszkodzenia komina, niebezpieczne nieszczelności, wówczas kominiarz jest zobowiązany do tego, by podjąć szereg szczegółowych i specjalistycznych prac naprawczych, które będą w stanie zmienić sytuację na korzystną i bezpieczną

  • czyszczenie komina – to zadanie, które koniecznie musi być wykonywane regularnie, by dom wykorzystujący komin do ogrzewania wnętrz pozostawał miejscem bezpiecznym dla lokatorów; czyszczenie jest nieodzowne z uwagi na sadzę, która wytrąca się podczas spalania opału i sukcesywnie osiada na ściankach komina, mogąc doprowadzić na przykład do niedrożności komina i tego, że opary (na przykład tlenek węgla) będą ulatniać się nie na zewnątrz budynku, ale będą wracać ku pomieszczeniom mieszkalnym.

Choć zakres prac przeprowadzanych przez kominiarza utrzymuje się w dość przewidywalnych ramach, zupełnie inaczej ma się sprawa cenników.

Koszty poszczególnych usług mogą być różne, głównie z uwagi na rozmiary kominów, w których przyjdzie pracować kominiarzowi. Należność oczywiście ulega też zwielokrotnieniu, jeżeli zleceniem jest kontrola domu czy budynku, w którym znajduje się więcej niż jeden komin.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom