Uniwersytet dla dzieci: młodzi dziennikarze (foto)

Wydarzenia

Uniwersytet dla dzieci: młodzi dziennikarze (foto)

16.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dziennikarstwo było tematem kolejnego zjazdu Uniwersytetu Dziecięcego, w sobotę 14 kwietnia. Cieszymy się, że redakcja Nowego Wyszkowiaka mogła poprowadzić warsztaty jednej z grup. Mali studenci z wielkim zaangażowaniem przygotowali wydanie własnej gazety, którą nazwali… „Maniaki gier”.
Dzieci same wymyśliły nie tylko tytuł, ale i logo. Malowały, z archiwalnych numerów Nowego Wyszkowiaka wycinały i przyklejały artykuły ze zdjęciami (oczywiście o najmłodszych, często swoich kolegach i koleżankach), a nawet reklamy. Wielu czytelników „Maniaków gier” chętnie wzięłoby udział w konkursie, którego twórcy skupili się nie na wymyślaniu zasad, ale najbardziej fantastycznych nagród.
Studenci mogli też poczuć się jak prawdziwi dziennikarze, przeprowadzając, oczywiście podczas konferencji prasowej, wywiad. Będzie można go przeczytać w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka.
Niespodzianką były odwiedziny dziennikarzy z Kuriera Mazowieckiego w TVP3. Program z udziałem małych studentów można było obejrzeć jeszcze tego samego dnia. Dostępny jest na stronie internetowej TVP3: warszawa.tvp.pl (od ok. 8.30 min.).
Skład redakcji „Maniaków gier”: Michalina Bryk, Łucja Dziubłowska, Dawid Grodzki, Oskar Grodzki, Julia Hryniewicz, Amelia Jędrysiak, Mikołaj Kłębek, Gabriela Kochanowicz, Malwina Laskowska, Antoni Lęgas, Maja Makowska, Paweł Mikołajczyk, Oskar Nowak, Patryk Nowak, Kinga Piwek, Natalia Potęga, Wiktoria Potęga, Kinga Rosińska, Zuzanna Rosińska, Zuzanna Siek, Zuzanna Siemieniewska, Dawid Skrodzki, Antonina Strońska, Laura Wielądek, Maja Wielądek, Przemysław Wielądek.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną naukę i zabawę!
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Wigilia ludowców (foto)

Wigilia ludowców (foto)

Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym spotkali się 20 grudnia członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, ich sympatycy i goście. Podczas uroczystości Złotą Odznakę PSL otrzymała Barbara Makowska z Udrzyna, zaś Medal im. Wincentego Witosa, najwyższe odznaczenie PSL – Jarosław Kalinowski.  
zobacz więcej
Jest zgoda na podział Mazowsza

Jest zgoda na podział Mazowsza

Eurostat potwierdza, że decyzja o podziale statystycznym województwa mazowieckiego jest prawie sfinalizowana. Teraz potrzebna jest tylko zgoda Komisji Europejskiej. To dobra wiadomość dla gmin i powiatu wyszkowskiego. Ubiegającym się o środki unijne statystyk nie będzie już zawyżała bogatsza Warszawa.
zobacz więcej
Jedna czy dwie podstawówki?

Jedna czy dwie podstawówki?

- to pytanie zadają sobie rodzice z centrum miasta. Kolejne wątpliwości i pytania dotyczące przyszłości uczniów szkół podstawowych rodzice z „jedynki” zgłosili we wtorek, 27 września na spotkaniu z zastępczynią burmistrza. Aneta Kowalewska przedstawiła dwie propozycje, a rodzice kolejną: utworzenie w obecnym Gimnazjum nr 2 trzeciej w centrum miasta podstawówki, ale do czasu jej „wypełnienia” przeniesienie także starszych uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Levert
manhattan