Umiejętności, a nie słabości (foto)

Wydarzenia

Umiejętności, a nie słabości (foto)

22.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Talentami wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi pochwalili się, 21 września, uczestnicy III Przeglądu Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami. - Mam nadzieję, że przegląd przyczyni się przede wszystkim do tego, że osoby z niepełnosprawnościami będą postrzegane przez pryzmat swoich umiejętności, a nie słabości – powiedział Marek Rosłoniec, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, które były jednym z organizatorów przeglądu.
Na przegląd zaprosili również: wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” i Burmistrz Wyszkowa. - Mam nadzieję, że występy umilą to deszczowe popołudnie – zauważyła przewodnicząca PSOUU Urszula Mikołajczyk. 
I rzeczywiście tak było, zwłaszcza, że większość artystów sięgnęła po repertuar wesoły: skecze, żywiołowe piosenki i układy choreograficzne. W sumie zaprezentowało się ponad 70 osób. Przegląd poprowadzili instruktorka i uczestnik WTZ Anna Mielczarczyk i Adam Łoziński.
Układy taneczne przygotowały Środowiskowe Domy Samopomocy w Ostrowi Maz., Miedznej i Makowie Maz., Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie, Domy Pomocy Społecznej w Niegowie i Brańszczyku.
Publiczność wraz z wykonawcami śpiewała znane przeboje: „Gdzie się podziały tamte prywatki” i „My, Cyganie” – z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku, „Tyle słońca w całym mieście”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Przetańczyć z tobą chcę” – z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Pieścirogach, „Alleluja” – z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, „Kwiaty we włosach” – wyszkowskiego „Drogowskazu”.
Nie zabrakło akcentów komediowych. Skecz „Rocznica ślubu” przedstawiły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Tłuszczu sięgnął do klasyki kabaretu, a konkretnie po skecze Kabaretu Moralnego Niepokoju i grupy Monty Pythona. 
Popularny wiersz Jana Brzechwy „Żuraw i czapla” (ale z własnym happy endem) przypomniał Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość