Uczniowie Dwójki wspierają UNICEF (foto)

Wydarzenia

Uczniowie Dwójki wspierają UNICEF (foto)

06.06.2018
autor: Renata Ciok
Tysiące dzieci na całym świecie umierają każdego dnia z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. UNICEF ratuje więcej maluchów niż jakakolwiek inna organizacja humanitarna. Dlatego uczniowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie wraz z opiekunami postanowili wesprzeć UNICEF Polska.
30 maja o godz. 10.00, podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, w szkole odbył się finał akcji „Czytanie łączy pokolenia”. Na aukcję wystawiono 36 książek w języku polskim i angielskim. Dzieci stworzyły swoje własne książki, wykorzystując ciekawe formy i techniki pracy - krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji, przewodnik turystyczny czy też komiks. Książki zostały wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, zrobionymi na szydełku dekoracjami i uszytymi z materiału dodatkami. Jedna z książek została wykonana z drewna i metalu. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie książki, które w życiu czytamy, wzbogacają nas. Te książki będą miały jeszcze dodatkową, szczególną funkcję - przyniosą korzyść innym dzieciom. 
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę akcję i okazali hojność. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy 1.700zł - wyrażamy ogromną wdzięczność!
Samorząd Uczniowski z opiekunami
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość