Uczą i pomagają (foto)

Wydarzenia

Uczą i pomagają (foto)

17.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Udział w różnorodnych warsztatach artystycznych i sportowych koleżankom i kolegom z Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym zaproponowała młodzież PaTportu Gimnazjum nr 3. Akcja „PaTowicze uczą i pomagają” miała dodatkowy wymiar, zbierano środki na zakup protezy dla absolwentki szkoły Katarzyny Kamińskiej.
Do udziału w zajęciach, w środę 15 czerwca, patowicze zaprosili klasy IV – VI. Podsumowaniem akcji był koncert „Splećmy nasze dłonie”, na którym młodzież przed całą szkolną społecznością zaprezentowała umiejętności zdobyte podczas warsztatów: tanecznych, origami, wokalnych, gitarowych, filcowania na mokro, sztuk walki, decoupage, fotograficznych i fizycznych. Wystąpił też szkolny zespół muzyczny. Wspólnie zaśpiewano hymn PaTu i zatańczono popularną belgijkę.
Akcji popularyzowania idei profilaktyki rówieśniczej PaTowicze nadali jeszcze jeden bardzo ważny wymiar. Zachęcali całą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej na rzecz absolwentki ZS w Rybienku Leśnym Katarzyny Kamińskiej, która niedawno w poważnym wypadku straciła nogę. Rodzina, przyjaciele i bardzo szerokie grono znajomych zbierają fundusze na zakup protezy, potrzeba 100 tys. zł. Młodzież sprzedawała ciasta, słodkości i soki, a także wytwory rękodzieła. Wiele dziewczynek i dziewcząt wróciło do domów z kolorowymi warkoczykami.
Dużą niespodzianką dla uczestników koncertu było pojawienie się Kasi Kamińskiej, przywitano ją gromkimi brawami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość