Triduum Paschalne w wyszkowskich parafiach

Wydarzenia

Triduum Paschalne w wyszkowskich parafiach

05.04.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Przed nami historyczne święta Wielkanocne – w czasie epidemii. Spotkania rodzinne będą w znacznie węższym gronie, nie będzie święcenia pokarmów, a nabożeństwa Triduum Paschalnego będziemy przeżywać dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym.
"Kochani, to z pewnością najtrudniejsze ogłoszenia parafialne, które miałem napisać i skierować do Was. Tegoroczne święta Paschalne bez Was. Wy będziecie w swoich domowych kościołach je przeżywać, a ja w świątyni, sam łącząc się z Wami, będę celebrować Liturgię Wielkiego Tygodnia" - do swoich parafian napisał proboszcz parafii w Rybienku Leśnym ks. Jarosław Balikowski.
 
Triduum Paschalne w wyszkowskich parafiach:
 
Parafia św. Idziego
 • Każde nabożeństwo Triduum Paschalnego będzie transmitowane przez Internet:
- Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18, w tym roku bez obrzędu umycia nóg 
- Wielki Piątek: Droga Krzyżowa o godz. 17, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18
- Wielka Sobota: początek adoracji Pana Jezusa w grobie o godz. 10. Będzie trwał do Nabożeństwa Wigilii Paschalnej. Przez cały dzień będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi, ale w kościele będzie mogło być jednocześnie tylko 5 osób. Osoby, które chcą wyspowiadać się w innym terminie, mogą skontaktować się telefonicznie z księdzem dyżurnym - tel. 607-919-906. 
- Niedziela Zmartwychwstania: Msza św. rezurekcyjna bez procesji o godz. 6. 
 • Msze św. w Wielkanoc: godz. 6, 9, 10.30, 12, 18; w poniedziałek: godz. 7, 9, 10, 12 i 18. Transmitowane przez Internet będą Msze św. o godz. 9, 10.30, 12 i 18.
 • W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 12 nie będzie Mszy św. w kaplicy cmentarnej.
 
Parafia św. Wojciecha
 • Transmisje nabożeństw: 
- Wielki Czwartek: godz. 18
- Wielki Piątek: godz. 18, a po liturgii Droga Krzyżowa
- Wielka Sobota: godz. 20
- Wielkanoc: Msza św. rezurekcyjna o godz. 6., suma o godz. 12.30. 
 • Kaplica Najświętszego Sakramentu jest otwarta przez całą dobę. Tam będzie wykonana ciemnica i grób. Księża zachęcają do prywatnej adoracji.
 • Spowiedź w Wielkim Tygodniu w godz. 8 - 10 i 17 – 18. Na spowiedź można umówić się też przez telefon. Podczas kolędy parafianie otrzymali obrazki z numerami telefonów do kapłanów.
Parafia św. Rodziny
 • Poniedziałek, wtorek i środa: Msze Św. o godz. 7 i 18. Kościół pozostaje otwarty w godz. 6.30 – 19. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania oraz Komunii Św. podczas dyżurów kapłanów w kościele: w godz. 9 - 12 oraz 16 - 19. Codziennie transmisja online Mszy Św. o godz. 18 oraz nabożeństwa w intencji o oddalenie epidemii o godz. 17.30.
 • Wielki Czwartek: transmisja Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Świątynia pozostanie otwarta w godz. 7 – 22. Spowiedź i komunia św. w godz. 9 – 13 oraz 15 – 19. O godz. 21 transmisja modlitwy adoracyjnej.
 • Wielki Piątek: transmisja Drogi Krzyżowej o godz. 15, Liturgii Męki Pańskiej – o godz. 18. Kościół będzie otwarty w godz. 7 – 22. Spowiedź i Komunia Św. w godz. 9 - 13 oraz 16 - 19. Transmisja modlitwy adoracyjnej przy Grobie Pańskim o godz. 21.
 • Wielka Sobota: kościół będzie otwarty w godz. 7 – 23. Spowiedź i Komunia Św. w godz. 9 – 13 oraz 15 - 22. Nie ma w kościele błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny; zgromadzenie w domach i transmisja błogosławieństwa ze świątyni o godz. 17.
 • Niedziela Zmartwychwstania: rozpoczyna się w sobotę późnym wieczorem. Liturgię Wigilii Paschalnej parafia będzie transmitować w sobotę o godz. 20. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6. (transmisja). Pozostałe Msze Św. o godz. 9, 10.30, 12 i 17.
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym
 • Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 (transmisja). Natomiast o godz. 12 ks. proboszcz wyruszy z Najświętszym Sakramentem z Drogoszewa, ul. Powstańców, Szczęśliwą i al. Wolności do kościoła, a o godz. 15 - przez osiedle Latoszek, Przelotową, Skarżyńskiego, al. Wolności do kościoła. Będzie błogosławił domy. Mieszkańcy mogą wyjść przed domy.
 • Wielki Piątek: Liturgia o godz. 18 (transmisja). W ciągu dnia można też nawiedzić Jezusa w świątyni, w godz. 8 – 17.30, pamiętając, w kościele jednocześnie może przebywać nie więcej niż 5 osób.
 • Wielka Sobota: liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19 (transmisja). Możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie w godz. 8 –18.30.
 • Wielkanoc: Msza Św. o godz. 6. Kolejne Msze Św. o godz. 9, 11, 18.
 • Spowiedź w tym tygodniu: poniedziałek przed Mszą, wtorek, środa godz. 17 - 18.
 


KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom