Tragiczny drugi dzień świąt (foto)

Wydarzenia

Tragiczny drugi dzień świąt (foto)

02.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W drugi dzień świat Wielkanocnych doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich – 14-latek – zmarł w szpitalu.
Rano, tuż po godz. 6 w Somiance, samochód osobowy skoda, którym podróżowało trzech mieszkańców gminy Somianka w wieku 14 - 18 lat, uderzył w drzewo. 18-letni kierowca, jadący od strony Wólki Somiankowskiej w kierunku trasy K-62, wyjeżdżając z łuku drogi, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Wszyscy podróżujący osobówką z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Wyszkowie i Warszawie. Lekarzom nie udało się uratować życia 14-letniego pasażera.
Do kolejnego poważnie wyglądającego zdarzenia doszło ok. godz. 8.10 na drodze krajowej nr 62 między Wyszkowem a Kamieńczykiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni mieszkaniec Łochowa, jadąc w kierunku domu, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad osobowym mitsubishi, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewa. Również i w tym przypadku kierujący został przewieziony karetką do szpitala.
Policja niezmiennie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy pogoda potrafi być bardzo zdradliwa. - Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i trzeźwi, a samochody powinny być sprawne technicznie i przygotowane do obecnie panujących warunków pogodowych – dodaje podkom. Damian Wroczyński. - 
Przed nami powroty ze Świąt Wielkanocnych. Ruch na drogach będzie wzmożony. Zwolnijmy, zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom