To są Talenty Wyszkowa (foto)

Wydarzenia

To są Talenty Wyszkowa (foto)

31.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Szesnaścioro uczniów szkół średnich będzie w tym roku szkolnym otrzymywało stypendia z programu Talenty Wyszkowa. – Jesteście naszą dumą – do młodzieży zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Program stypendialny Talenty Wyszkowa realizowany jest wspólnie przez stowarzyszenia Promenada i Ośrodek Pomocy Społecznej. - Celem programu jest pomoc stypendialna dla zdolnej, dobrze uczącej się młodzieży. Stypendia mają charakter motywujący do osiągania wyższych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań – podkreśliła Katarzyna Kacpura z OPS.
Program realizowany jest od 10 lat. Od samego początku finansowo wspiera go Fundacja im. Stefana Batorego. Od ubiegłego roku fundacja, wycofując się z programu, przekazuje mniejsze środki. W tym roku na jego realizację przeznaczono w sumie 18 tys. zł, w tym 5 tys. zł od fundacji. Pozostałe fundusze pochodzą z darowizn od indywidualnych sponsorów, z zabaw fantowych i innych zbiórek organizowanych przez stowarzyszenie i OPS.
O stypendia ubiegało się 16 osób, wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Pomoc w wysokości 100 zł miesięcznie wypłacana będzie przez 10 miesięcy. Jeśli na półrocze średnia będzie mniejsza niż 4,0, stypendia zostaną wstrzymane.
Prezes Promenady Barbara Godleś zachęciła stypendystów do angażowania się w wolontariat, dzięki czemu później łatwiej im będzie uzyskać wyższe stypendia. 
Symboliczne czeki 30 października wręczył młodzieży burmistrz Grzegorz Nowosielski, który objął nad programem honorowy patronat. – Jesteście naszą dumą. Fajnie, że macie pasję, że dzielicie się swoimi zdolnościami – pochwalił. – Życzę, byście mieli wokół siebie samych dobrych ludzi, którzy pomogą wam te zdolności rozwijać.
Stypendia będą otrzymywali: Karolina Czyż, Dominika Brejnak, Anna Jastrzębska, Aleksandra Turek i Anna Chmielewska z ZS3; Piotr Skalik z CEZiU Kopernik, Sylwia Domalewska i Emil Wójcik z ZS1, Weronika Kopania, Jolanta Płochocka, Klaudia Lipińska, Eliza Zagańczyk i Marlena Kulesza z IV LO, Angelika Kuch, Bartłomiej Kostrzewa i Magdalena Decewicz z ILO.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom