To nie jest nasza idealna inwestycja

Wydarzenia

To nie jest nasza idealna inwestycja

10.01.2017
autor: Ewa Elward
- tak o feralnej drodze w Rybnie mówił na ostatniej sesji wicestarosta Adam Mróz. Droga odebrana, kara naliczona, kasa powiatu zwiększy się o ponad 200 tys. zł. Choć wątpliwe, czy mieszkańców Rybna to pociesza.
Droga została odebrana, więc na konto powiatu wpłynęło dofinansowanie od wojewody. Mimo to trwają jeszcze drobne prace porządkowe. Większe poprawki mają być wykonane wiosną przy korzystniejszych warunkach pogodowych. Wykonawca dał 5-letnią gwarancję. 
– Termin był, jaki był, zostały naliczone kary umowne w wys. 230 tys. zł – wyjaśniał starosta Bogdan Pągowski. – Inwestycja był trudna, jak wszystkie inwestycje z dogrywki po oszczędnościach. W zeszłym roku udało nam się inwestycję zrobić znacznie większą i później żeśmy zaczęli. W tym roku niby wcześniej podpisano umowę z wykonawcą, ale na początku były ogromne trudności. Dwa miesiące nic na tej drodze nie robiono, mimo naszych monitów i różnych spotkań.  
– Inwestycja była realizowana dniem i nocą, z tym że nie wyszło to tak, jak byśmy sobie wyobrażali – wtrącił radny Waldemar Sobczak. Adam Mróz zasadniczo z tym się zgodził, choć wskazywał na możliwość pozytywnego zakończenia inwestycji. 
– To nie jest nasza idealna inwestycja, była kończona w trudnych warunkach pogodowych. Podczas odbioru nie stwierdzono elementów, które dyskwalifikują z użytkowania, choć widać gołym okiem, że wiele rzeczy będzie poprawianych w okresie wiosennym – stwierdził. – Taki przyjęliśmy tryb usuwania usterek. Teraz nie jest właściwy moment, żeby zdjąć część chodnika czy krawężnika. Jesteśmy otwarci na pomoc mieszkańców w ujawnianiu tych ukrytych elementów. Zależy nam na tym, żeby tę inwestycję wykonać tak, jak należy. Za utrudnienia przepraszamy. 
Mieszkańcy oczekują lepszego przebiegu następnej inwestycji. W imieniu ich i własnym radna Justyna Garbarczyk zwróciła się z petycją do zarządu. W 2017 r. będzie przebudowywana ul. 3 Maja na odcinku między ulicami Kościuszki i Pałacową. 
 – Proszę, by szybko podpisać umowę o przekazanie środków i rozpocząć inwestycję wiosną i zrealizować jak najszybciej – apelowała radna.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane