To już trzeci p.o. komendanta

Wydarzenia

To już trzeci p.o. komendanta

06.09.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 września 2016 r. obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie pełni bryg. mgr inż. Sławomir Pietrzak. To już czwarty w tym roku komendant powiatowy.
Od czasu odejścia z końcem kwietnia br. na emeryturę komendanta powiatowego PSP st. bryg. Ignacego Woźniaka wyszkowską komendą kierowali: bryg. Marek Czestkowski, mł. bryg. Marek Krzyżański i obecnie bryg. Sławomir Pietrzak.
Komendanta powiatowego powołuje komendant wojewódzki w uzgodnieniu ze starostą. 26 sierpnia mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek złożył w starostwie pismo o uzgodnienie kandydatury Marka Krzyżańskiego na komendanta powiatowego PSP. Starosta miał wyrazić swoją opinię po posiedzeniu zarządu powiatu, które odbyło się 30 sierpnia. 
- Nie zaopiniowałem pozytywnie tej kandydatury – informuje starosta Bogdan Pągowski. – Pan Marek Krzyżański przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania straży. Zarząd wysłuchał jej i scedował na mnie wydanie opinii. Poprosiłem komendanta wojewódzkiego o następnego kandydata.
Do czasu powołania komendanta powiatowego komendant wojewódzki powierza pełnienie obowiązków komendanta powiatowego wyznaczonemu oficerowi PSP na okres nie dłuższy niż 2 miesiące. Od 1 września tę funkcję powierzył bryg. Sławomirowi Pietrzakowi, dotąd zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Sławomir Pietrzak pochodzi z okolic Porządzia. 
- Przygoda ze strażą to nie tylko mój zawód, to pasja – mówi.
W 1994 r., po ukończeniu Technikum Radiowego w Pułtusku, został podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. 1 czerwca 1998 r. trafił do wyszkowskiej komendy PSP, został dowódcą sekcji w JRG. Po czterech latach został dowódcą zmiany. Od grudnia 2002 r. był kierownikiem sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych.  W styczniu 2007 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG. W tymże roku ukończył studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie na kierunku dotyczącym służb ratowniczych.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

Razem dla innych - wspólnie dla siebie (foto)

Podsumowanie realizowanego przez pół roku projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” odbyło się we wtorek 27 listopada. Ten ciekawy projekt miał m.in. na celu integrację międzypokoleniową.
zobacz więcej
Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

18 listopada 2018 r. przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie uroczyście został odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany żołnierzom podziemia antykomunistycznego i wszystkim walczącym o niepodległość Polski. Po uroczystości na przykościelnym placu odbył się piknik militarny. Dzień był zimny i mglisty, ale nie padało. Uroczystość, objętą patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, poprzedziła w sanktuarium św. Rodziny Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek; on też wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą Józefa Kowalewskiego oraz chór parafialny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Po służbie zatrzymali pijanego kierowcę (wideo)

Po służbie zatrzymali pijanego kierowcę (wideo)

Funkcjonariusze wyszkowskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. 47-latek wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. 
zobacz więcej
Obaj pijani i z zanikami pamięci

Obaj pijani i z zanikami pamięci

Noc na komendzie spędzili dwaj mężczyźni, którzy po pijanemu rozbijali się skodą po Wyszkowie. Początkowo żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania samochodem. Przebieg zdarzenia przypomnieli sobie po wytrzeźwieniu i nocy spędzonej w policyjnym areszcie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)