To już trzeci p.o. komendanta

Wydarzenia

To już trzeci p.o. komendanta

06.09.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 września 2016 r. obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie pełni bryg. mgr inż. Sławomir Pietrzak. To już czwarty w tym roku komendant powiatowy.
Od czasu odejścia z końcem kwietnia br. na emeryturę komendanta powiatowego PSP st. bryg. Ignacego Woźniaka wyszkowską komendą kierowali: bryg. Marek Czestkowski, mł. bryg. Marek Krzyżański i obecnie bryg. Sławomir Pietrzak.
Komendanta powiatowego powołuje komendant wojewódzki w uzgodnieniu ze starostą. 26 sierpnia mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek złożył w starostwie pismo o uzgodnienie kandydatury Marka Krzyżańskiego na komendanta powiatowego PSP. Starosta miał wyrazić swoją opinię po posiedzeniu zarządu powiatu, które odbyło się 30 sierpnia. 
- Nie zaopiniowałem pozytywnie tej kandydatury – informuje starosta Bogdan Pągowski. – Pan Marek Krzyżański przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania straży. Zarząd wysłuchał jej i scedował na mnie wydanie opinii. Poprosiłem komendanta wojewódzkiego o następnego kandydata.
Do czasu powołania komendanta powiatowego komendant wojewódzki powierza pełnienie obowiązków komendanta powiatowego wyznaczonemu oficerowi PSP na okres nie dłuższy niż 2 miesiące. Od 1 września tę funkcję powierzył bryg. Sławomirowi Pietrzakowi, dotąd zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Sławomir Pietrzak pochodzi z okolic Porządzia. 
- Przygoda ze strażą to nie tylko mój zawód, to pasja – mówi.
W 1994 r., po ukończeniu Technikum Radiowego w Pułtusku, został podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. 1 czerwca 1998 r. trafił do wyszkowskiej komendy PSP, został dowódcą sekcji w JRG. Po czterech latach został dowódcą zmiany. Od grudnia 2002 r. był kierownikiem sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych.  W styczniu 2007 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG. W tymże roku ukończył studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie na kierunku dotyczącym służb ratowniczych.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cienkowarstwowe się starło (foto)

Cienkowarstwowe się starło (foto)

W kwietniu lub maju wykonawca przebudowy ul. Serockiej i Kościuszki poprawi oznakowanie poziome, którego po zimie w wielu miejscach po prostu nie widać.
zobacz więcej
Scena was kocha (foto)

Scena was kocha (foto)

Tak do uczestników II Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta Scena” mówiła Urszula Mikołajczyk, szefowa wyszkowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W tegorocznej edycji imprezy wystąpiło 9 instytucji, na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zaprezentowało się ponad 100 młodych artystów.
zobacz więcej
Jesteśmy tu po to, żeby spłacić dług (foto)

Jesteśmy tu po to, żeby spłacić dług (foto)

Na uroczystość w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września po południu zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz wyszkowskie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
zobacz więcej
Mieszkają i nie płacą

Mieszkają i nie płacą

Ponad 3,1 miliona złotych (!) wynosi w sumie zadłużenie mieszkań w blokach zarządzanych przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz największą wyszkowską spółdzielnię mieszkaniową „Przyszłość”. Bulwersuje nie tylko wysokość tej kwoty, ale też fakt, że dłużnikami nie zawsze są ludzie biedni. W biurach obu zarządców półki zawalone są ugodami i sądowymi nakazami zapłaty, ale w niektórych przypadkach egzekucja komornicza jest zwyczajnie niemożliwa. TBS może przeprowadzić dłużnika do lokalu o niższym standardzie, ale co zrobić, jeśli niższego od już zajmowanego nie ma?
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan