To już trzeci p.o. komendanta

Wydarzenia

To już trzeci p.o. komendanta

06.09.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 września 2016 r. obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie pełni bryg. mgr inż. Sławomir Pietrzak. To już czwarty w tym roku komendant powiatowy.
Od czasu odejścia z końcem kwietnia br. na emeryturę komendanta powiatowego PSP st. bryg. Ignacego Woźniaka wyszkowską komendą kierowali: bryg. Marek Czestkowski, mł. bryg. Marek Krzyżański i obecnie bryg. Sławomir Pietrzak.
Komendanta powiatowego powołuje komendant wojewódzki w uzgodnieniu ze starostą. 26 sierpnia mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek złożył w starostwie pismo o uzgodnienie kandydatury Marka Krzyżańskiego na komendanta powiatowego PSP. Starosta miał wyrazić swoją opinię po posiedzeniu zarządu powiatu, które odbyło się 30 sierpnia. 
- Nie zaopiniowałem pozytywnie tej kandydatury – informuje starosta Bogdan Pągowski. – Pan Marek Krzyżański przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania straży. Zarząd wysłuchał jej i scedował na mnie wydanie opinii. Poprosiłem komendanta wojewódzkiego o następnego kandydata.
Do czasu powołania komendanta powiatowego komendant wojewódzki powierza pełnienie obowiązków komendanta powiatowego wyznaczonemu oficerowi PSP na okres nie dłuższy niż 2 miesiące. Od 1 września tę funkcję powierzył bryg. Sławomirowi Pietrzakowi, dotąd zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Sławomir Pietrzak pochodzi z okolic Porządzia. 
- Przygoda ze strażą to nie tylko mój zawód, to pasja – mówi.
W 1994 r., po ukończeniu Technikum Radiowego w Pułtusku, został podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. 1 czerwca 1998 r. trafił do wyszkowskiej komendy PSP, został dowódcą sekcji w JRG. Po czterech latach został dowódcą zmiany. Od grudnia 2002 r. był kierownikiem sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych.  W styczniu 2007 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG. W tymże roku ukończył studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie na kierunku dotyczącym służb ratowniczych.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku