Tata nie ma koronowirusa

Wydarzenia

Tata nie ma koronowirusa

13.03.2020
autor:
- mówi mieszkaniec Wyszkowa, którego tata trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Dwukrotne testy dały wynik negatywny. Okazało się, że zachorował na ostre zapalenie płuc. 
 
Mężczyzna jest kierowcą w firmie transportowej, ale nie na terenie naszego powiatu. W środę po południu wrócił z Włoch, a w czwartek obudził się z poważnymi problemami w oddychaniu.  
- Zachowaliśmy wszelkie środki ostrożności - relacjonuje jego syn. Rodzina zadzwoniła na pogotowie i do sanepidu. Poinformowała o stanie członka rodziny, który wrócił z zagranicy. Po godzinie chorego zabrała karetka z lekarzem i dwoma ratownikami w kombinezonach. - Tata został przewieziony do szpitala zakaźnego w Warszawie tak, jak siedział - opowiada jego syn. - Najgorsze, że przez całą noc nie mogliśmy się tam dowiedzieć, jaki jest stan taty. 
Na dwie osoby mieszkające z chorym sanepid nałożył kwarantannę. - Sanepid na okrągło się z nami kontaktował. Był też dzielnicowy z policji, żeby sprawdzić, czy jesteśmy w domu, ale też zapytał, czy czegoś potrzebujemy. Ale mogliśmy liczyć na znajomych – opowiada nasz rozmówca. - Ale też nie brakuje ludzi, którzy się nas teraz boją, wytykają nas palcami. 
Chory dwukrotnie przeszedł testy na obecność koronowirusa, które dały wynik negatywny. Okazało się, że mężczyzna ma ostre zapalenie płuc. - Już wszystko jest w porządku, tata czuje się już lepiej – informuje syn. - Sanepid dziś po południu zdjął z nas kwarantannę, możemy wychodzić z domu. Wyrok został z nas zdjęty, to ogromna ulga. 
 
Koronawirus: stan na 13 marca
Jak w piątek 13 marca poinformował wyszkowski sanepid (stan na godz. 13), do 50 osób wzrosła liczba mieszkańców powiatu wyszkowskiego pod nadzorem epidemiologicznym. Póki co u żadnego mieszkańca naszego powiatu nie potwierdzono koronawirusa.
Z danych Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej wynika, że obecnie na terenie Mazowsza odnotowano 10 przypadków zachorowań na koronowirusa: 8 na terenie Warszawy i 2 na terenie powiatu pruszkowskiego.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jaki serwer wybrać zakładając firmę w internecie?

Jaki serwer wybrać zakładając firmę w internecie?

Z pewnością zakładając swoją pierwszą firmę w internecie, zastanawiasz się, od czego zacząć. Oprócz tradycyjnych formalności musisz pomyśleć również o tym, jak sprawić, by strona działała nieprzerwanie, była bezpieczna i zapewniała szybki dostęp do produktów lub usług, które proponujesz. Koniecznością jest zatem kupno lub wynajem serwera.
zobacz więcej
Szczęśliwy finał niesamowitej historii (foto)

Szczęśliwy finał niesamowitej historii (foto)

Kilka dni na wysepce na Narwi spędził czteromiesięczny szczeniak. W piątek 10 listopada życie uratowali mu wyszkowscy strażacy. – Do końca życia zapamiętam, jak lizał mnie po twarzy, kiedy wziąłem go na ręce – opowiada kpt. Marcin Turowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
zobacz więcej
Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

Producenci wielu samochodów coraz częściej decydują się na wyposażenie silnika w doładowanie. Zarówno w jednostkach benzynowych, jak i wysokoprężnych najpopularniejszą formą doładowania jest turbosprężarka. Co prawda spotykamy się z kompresorami czy sprężarkami mechanicznymi, ale nadal to popularne turbo jest liderem w zwiększaniu mocy pojazdu. Wiele osób ma jednak obawy przed zakupem samochodu z turbiną. Takie auta są powszechnie uważane za skomplikowane w budowie i drogie w eksploatacji. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w obecnych czasach nawet jeśli nasza turbosprężarka zostanie uszkodzona to można ją naprawić. Regeneracja turbosprężarek to pozornie trudne zadanie, ale na szczęście na terenie polski są zakłady, które nam to umożliwią.
zobacz więcej
Policja chwali monitoring i liczy na radiowóz

Policja chwali monitoring i liczy na radiowóz

30,5 tys. zł brakuje wyszkowskiej policji do zakupu nowego radiowozu. Radni miejscy na komisjach pozytywnie ustosunkowali się do wniosku komendanta. Chcą też, by w przyszłorocznym budżecie znalazły się środki na zakup kolejnych kamer monitoringu miejskiego.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane