Tanecznym krokiem w dorosłość (foto)

Wydarzenia

Tanecznym krokiem w dorosłość (foto)

22.01.2017
autor: Ewa Elward
Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego bawiła się na studniówce 21 stycznia, zabawa odbyła się w hali sportowej WOSiR. Na parkiecie spotkali się maturzyści z sześciu klas maturalnych, pedagodzy, goście, rodzice. – Studniówka to magiczny czas, kiedy młodzieży wypada pozostawić młodzieńczą beztroskę. Tę dorosłość przypieczętujecie jeszcze bardziej, kiedy pięknie zdacie maturę – do uczniów mówiła dyrektor Elżbieta Michalik.  
Bal prowadzili Izabela Prus i Dawid Nowakowski. – Przez ostatnie lata nie szczędziliśmy wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele – mówił Dawid Nowakowski. – Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa.
W hali licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele z dyrektor Elżbietą Michalik, wicedyrektorami Adamem Mickiewiczem i Jerzym Sasinem, ks. Mateusz Cymek, Adam Kwiatkowski (przedstawiciel departamentu edukacji publicznej i sportu urzędu marszałkowskiego w Warszawie), rodzice, w tym Jolanta Królikowska z komitetu studniówkowego, przedstawiciele klas młodszych.
– Studniówka to magiczny czas, kiedy młodzieży wypada pozostawić młodzieńczą beztroskę i wkroczyć w dorosłość. Tę dorosłość przypieczętujecie jeszcze bardziej, kiedy pięknie zdacie maturę. A do matury pozostało 101 dni – zauważyła dyrektor Elżbieta Michalik. – Życzę wam, żeby na tej maturze wszyscy byli tacy uśmiechnięci i zadowoleni, jak dzisiaj, zwłaszcza w momencie, jak będziecie otwierali kolejne arkusze maturalne. Życzeń wam takiej elegancji, jak dzisiaj, w całym waszym dorosłym życiu. Na dzisiejszy wieczór życzę wam szalonej zabawy do białego rana, a na maturze wyników egzaminacyjnych bliskich 100 procent.
Życzenia składali też: Adam Kowalski, rodzice, przedstawiciele młodszych klas. Kwiaty i podziękowania otrzymała dyrekcja oraz wychowawcy: Agata Zawadzka, Agnieszka Zdrojewska, Małgorzata Szwed, Agnieszka Wydryszek, Robert Szulęcki, Joanna Świętoń.
Niespodzianką artystyczną był walc, którego choreografię przygotowały uczennice Gabriela Chełchowska i Weronika Podpora, zaś opieką artystyczną objęła Małgorzata Szwed. Zatańczyli go: Weronika Kania, Piotr Gałązka, Anna Łempicka, Bartłomiej Podgórski, Maja Salwin, Tomasz Krawczyk, Karolina Bralewska, Maciej Chmielewski, Aleksandra Bednarczyk, Szymon Skura,Laura Morawska, Dawid Kalinowski, Monika Bereda, Adam Wojtkowski, Klaudia Zyśk, Kacper Chlipała.
Po części oficjalnej młodzież zatańczyła tradycyjnego poloneza w dwóch turach, gdy dźwięki muzyki umilkły, zebrani zasiedli do stołów. Drugą miłą niespodzianką, która bardzo się wszystkim spodobała, był humorystyczny filmik o przygotowaniach do matury i studniówki, nakręcony w szkole. Przygotowali go Mateusz Zając, Patrycja Piórkowska i Weronika Kania. Tak optymistycznie nastrojeni i w dobrych humorach zebrani oddali się zabawie tanecznej.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom