Tak się będzie bawił Wyszków

Wydarzenia

Tak się będzie bawił Wyszków

17.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszków powraca na mapę koncertową Lata z Radiem. Czy usłyszymy i zobaczymy Bajm, Dawida Kwiatkowskiego, a może Sylwię Grzeszczak, Afromental lub Rafała Brzozowskiego? To z pewnością jedna z największych atrakcji miejskiego kalendarza imprez na 2017 r. Będzie też widowisko plenerowe (tym razem plac Miejski zamieni się w pole walk rycerskich) i Gala Muzyki Disco. Gmina zapowiada też otwarcie sztucznego lodowiska… ale dopiero w grudniu.
Za nami Orszak Trzech Króli, koncert noworoczny i finał WOŚP. W tym miesiącu odbędzie się jeszcze karnawałowy bal seniorów.
W lutym, tradycyjnie już, gmina zaprosi na finał konkursu „Supertalent” (5.02), a także: koncert muzyki i pieśni marynistycznej z okazji 97. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem i Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” (26.02). Na przełomie lutego i marca być może odbędzie gala sztuk walki, na której pierwszą walkę w zawodowym ringu stoczy Mateusz Tryc.
W marcu od lat nowy program prezentuje rewia „Sylaba”. Młodzież bierze też udział w Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem. Odbędą się też Targi dla Kobiet „Extra Wyszkowianka” (12.03). Na weekend na przełomie marca i kwietnia planowany jest Turniej e-sportowy. W kwietniu być może uda się sprowadzić z Poznania szyfrokontener, co byłoby połączone z konferencją popularnonaukową na temat pogromców Enigmy.
Nudzić nie będzie się można w długi majowy weekend. Będzie majówka turystyczna, Pierwszomajowy Rajd Rowerowy (jedna z czterech tras dla seniorów), oczywiście obchody święta Konstytucji 3 Maja. Nowością będzie widowisko rekonstrukcyjne „Karol Ferdynand Waza”. Jest szansa, że na ulicach Wyszkowa pojawi się rycerstwo, a plac Miejski zamieni się pole bitwy.
Na maj planowane są także Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną i Dzień Konia w Gulczewie oraz ulubione imprezy najmłodszych wyszkowian: Dzień Dziecka (28.05, plac Miejski), Parada Moli Książkowych (11.05) i Polska Biega (19.05).
W imprezy obfitował będzie sezon letni. W kalendarzu miejskim nie ma Dni Wyszkowa, ale – jak mówią urzędnicy – za takie można uznawać imprezy czerwcowe. Pierwsza będzie plenerowa wystawy zdjęć archiwalnych Wyszkowa, w tym roku poświęconej klubowi Bug Wyszków obchodzącemu 95-lecie (3.06). Pozostając w klimacie sportowym, po raz trzeci zorganizowany zostanie bieg uliczny „Wyszkowska Dycha” (4.06). – Frekwencja słabła, dlatego chcemy zachęcić więcej osób do biegania – planuje naczelnik wydziału promocji Leszek Marszał. – Impreza kojarzona jest z osiąganiem wyników, a przecież chodzi o coś więcej.
W czerwcu będą też Wyszkowskie Dni Nauki, Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70, spływ kajakowy, Dzień Leszczyny i Palinocka (24.06, park). Wyszków po raz drugi zdecydował się na organizację Gali Muzyki Disco (10.06). Tym razem impreza nie będzie biletowana. Wystąpią zespoły: „Defis”, „Dejw”, „Loverboy” i „Extazy”.
Na 24 czerwca planowana jest inauguracja plaży miejskiej. Tydzień później ma tam odbyć się impreza Active Sumer, połączona z turniejem piłki siatkowej. W lipcu także: Święto Seniora w Lucynowie Dużym, zawody na orientację, gra miejska „Eskapada”, Festyn Sportowo – Rekreacyjny w Gulczewie, ale przede wszystkim Lato z Radiem! (9.07) Nasze miasto powraca na mapę najpopularniejszej letniej trasy koncertowej w Polsce. Wiadomo, że wystąpią trzy gwiazdy, ale organizatorzy nie mogą na razie zdradzić jakie. Wiadomo tylko, kto może przyjechać: Bajm, Dawid Kwiatkowski (ze strony młodzieży wpłynęło d gminy sporo próśb o organizację koncertu tego piosenkarza), Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Afromental, Cleo, Rafał Brzozowski i Margaret.
W sierpniu tradycyjnie Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku, Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej 1920, Festiwal Operowo – Operetkowy na Mazowszu (ze względu na spore koszty organizacji imprezy dla dużej publiczności, impreza wraca do WOK Hutnik), festiwal latawcowy. Dożynki Gminne odbędą się 27 sierpnia w Olszance lub przy kościele św. Rodziny. (Na Dożynki Powiatowe 20 sierpnia zaprosi w tym roku Gmina Długosiodło.)
Na przełomie września i października jubileuszowa, 20. edycja Rally Wyszków. Ponieważ seniorom spodobały się ubiegłoroczne „Senioralia”, dwudniowa impreza zostanie powtórzona w tym roku. W październiku także Hubertus w Tumanku i 25-lecie zespołu „Wyszkowiacy”.
W listopadzie w hali WOSiR spotkają się wszystkie pierwszaki, w Rybienku Leśnym będziemy obchodzili Święto Niepodległości (po raz czwarty odbędzie się Bieg Niepodległości).
Zapewne jak co roku nie zabraknie chętnych do udziału w Halowym Turnieju 6. Piłkarskich, planowanym na początku grudnia. To również czas świątecznych spotkań. Kiermasz Bożonarodzeniowy być może rozszerzy się z „Galeo” na sąsiednią Galerię Wyszków. 
W połowie grudnia na placu Miejskim ma ruszyć sztuczne lodowisko. – Z pełną obsługą, łyżwami – planuje Leszek Marszał.
5 grudnia Polska będzie obchodziła 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Sejm ustanowił zresztą rok 2017 rokiem tego wielkiego Polaka. Urząd miejski chce wpisać się w te obchody, choć plany nie są jeszcze skonkretyzowane.
Nie ma natomiast wielkich szans na organizację miejskiego sylwestra. – Koszty są bardzo duże, a frekwencja kiepska – ocenia naczelnik wydziału promocji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość