Tak nie wolno wyprzedzać! (wideo)

Wydarzenia

Tak nie wolno wyprzedzać! (wideo)

28.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to - jak określają policjanci - jedno z najbardziej rażących sposobów łamania przepisów ruchu drogowego. Ostatnio wideorejestrator policyjnej grupy SPEED dwukrotnie nagrał takie wyczyny kierowców.
 
Dla przypomnienia art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi, że kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.
Jednak na skrzyżowaniu ze światłami powyższy przepis nie obowiązuje.
Za wyprzedzenie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim grozi mandat w wysokości 200 zł i 10 punktów karnych.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mniejsza pomoc w zatrudnianiu niań

Mniejsza pomoc w zatrudnianiu niań

Na terenie wyszkowskiego inspektoratu ZUS 18 rodzin korzysta z dofinansowania do ubezpieczenia niań. Do końca 2017 r. budżet państwa płacił 100% składek. Teraz jest to już 50%.
zobacz więcej
Życie pracowników medycznych zmieniło się o 180 stopni (foto)

Życie pracowników medycznych zmieniło się o 180 stopni (foto)

„Nie kłam medyka” - apeluje również wyszkowski personel medyczny. - Każdemu pomoc zostanie udzielona – zapewnia lek. Paweł Stefański, koordynator Pogotowia Ratunkowego w naszym szpitalu. - Tylko my się inaczej do tego przygotujemy. Najważniejsze, żeby pacjenci nas nie oszukiwali.
A takie sytuacje, niestety, mają miejsce... Podobnie jak liczne nieuzasadnione wezwania pogotowia. To skrajna nieodpowiedzialność, bo w tym momencie na karetkę może czekać ktoś, kto walczy o życie. A w tej walce każda minuta jest bezcenna…
zobacz więcej
Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

Wigilia wyszkowskich Amazonek (foto)

Ciepła, serdeczna, prawdziwie rodzinna atmosfera panowała podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego 13 grudnia przez Klub Amazonek w Wyszkowie. – Żebyśmy mogli spotkać się za rok w tym samym gronie – to jedno z życzeń składanych podczas tego pełnego radości, optymizmu i nadziei wieczoru.
zobacz więcej
Szykowna koszula damska na każdą okazję

Szykowna koszula damska na każdą okazję

Ekskluzywna koszula damska to najważniejszy element biznesowej stylizacji każdej kobiety. Rozmowa o pracę, ważny egzamin, spotkanie firmowe, uroczystość rodzinna, to tylko niektóre z okazji na których odzież ta prezentuje się wyśmienicie.
zobacz więcej
Zitcom