Tak koalicja widzi władze powiatu

Wydarzenia

Tak koalicja widzi władze powiatu

19.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Jerzy Żukowski starostą, Leszek Marszał wicestarostą, a Waldemar Sobczak przewodniczącym rady - to kandydatury koalicji na najważniejsze stanowiska w samorządzie powiatowym.
Przypomnijmy, że tuż po wyborach Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólnota Samorządowa zawarły koalicję, która w rozpoczynającej się kadencji będzie rządzić w gminie Wyszków i powiecie. "Ponad różnicami poglądów i podziałami partyjnymi, dla dynamicznego rozwoju naszej Małej Ojczyzny podjęta została decyzja o zawiązaniu koalicji pomiędzy wyżej wymienionymi komitetami" - we wspólnym oświadczeniu napisali wówczas Waldemar Sobczak i Grzegorz Nowosielski. - „Decyzja o zawiązaniu koalicji jest wyrazem woli współpracy koalicjantów w realizacji ich programów wyborczych. Realizowana będzie w poszanowaniu idei programowych komitetów, na zasadach partnerskich i porozumieniu wszystkich przedstawicieli koalicji. Kwestie szczegółowe wynikające z decyzji o porozumieniu koalicyjnym są przedmiotem dalszych rozmów i ustaleń i zostaną przedstawione do pierwszej sesji Rady Powiatu Wyszkowskiego kadencji 2018 – 2023.
Pierwsza sesja rady powiatu nowej kadencji planowana jest na piątek 23 listopada. Radni podejmą decyzję m.in. o wyborze starosty i przewodniczącego rady. Koalicja postanowiła, że na stanowisko starosty desygnuje Jerzego Żukowskiego: radnego powiatowego, członka Prawa i Sprawiedliwości, dotychczas kierownika wyszkowskiej placówki terenowej KRUS, a na stanowisko wicestarosty - Leszka Marszała (na fot.), dotychczas naczelnika wydziału promocji urzędu miejskiego. Kandydatem na przewodniczącego rady jest Waldemar Sobczak, szef powiatowych struktur PiS.
"Koalicjanci uzgodnili kierunki zmian organizacyjnych Starostwa Powiatowego, których celem będzie podniesienie jakości świadczonych usług publicznych, lepsza komunikacja samorządu powiatu z mieszkańcami i samorządami gminnymi oraz racjonalizacja wydatków samorządu powiatowego" - czytamy w oświadczeniu Waldemara Sobczaka i Grzegorza Nowosielskiego.
Przypomnijmy, że zastępczynią Grzegorza Nowosielskiego pozostaje Aneta Kowalewska. Drugiego zastępcy burmistrza nie będzie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom