Tak będzie wyglądał plac Miejski (foto)

Wydarzenia

Tak będzie wyglądał plac Miejski (foto)

02.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), na podst. informacji urzędu miejskiego
Lada dzień w centrum miasta rozpocznie się budowa placu Miejskiego między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada. We wtorek 31 lipca gmina formalnie przekazała wykonawcy teren inwestycji. 
Plac będzie składał się z kilku stref. Z wodnej, czyli beznieckowej fontanny wyszkowianie z pewnością będą chętnie korzystali w tak upalne dni jak obecnie. Nawierzchnia niecki będzie pokryta kamiennymi płytami. Fontanna będzie wyposażona w trzy dysze wieloobrazowe, bijące wodą na wysokość około 9 metrów i ze średnicą 8 metrów. Fontanna będzie podświetlona reflektorami ze światłem ledowym.
W tzw. strefie spotkań pojawią się elementy do siedzenia i odpoczynku, elementy małej architektury, m.in. podświetlane kubiki. Druga część zaplanowana jest w zieleni, pojawią się prostokątne kwietniki z miejscami do wypoczynku, wyposażonymi w siedziska w cieniu drzew. 
Od strony ul. Sowińskiego pojawią się dające cień pergole z pnączami, izolujące plac od ruchu miejskiego i sąsiedniej zabudowy. W tej strefie – wystaw plenerowych – możliwe będzie wprowadzenie gastronomii.
Wejście i przejazd przez plac usytuowane będą w jego części środkowej. 
W części południowej placu zaplanowano adaptację istniejącej zieleni i miejsce na sceny: mobilną i stałą. Strefa ta ma być otwartym trawnikiem z nasadzeniami drzew i roślinami okrywowymi. Od ul. 11 Listopada zarezerwowano teren pod ewentualny przyszły parking.
Na placu Miejskim pojawią się stoliki do gier, będzie zdrój uliczny, poidełka i karmniki dla ptaków. Całość objęta zostanie monitoringiem miejskim, plac wyposażony zostanie strefę Wi-Fi. 
Plac ma pięknie wyglądać i być wizytówką naszego miasta, ale ma także być użyteczny i funkcjonalny, ma służyć wyszkowianom i zachęcać ich do spotkań, integracji, odpoczynku. To będzie serce miasta, w którym odbywać się będą ciekawe i ważne wydarzenia, ale będzie też można po prostu posiedzieć ze znajomymi, poczytać książkę czy wyjść na spacer z dzieckiem” – czytamy w informacji urzędu miejskiego.
Jak będzie wyglądał plac Miejski, można zobaczyć na załączonych wizualizacjach. Dwie tablice wizualizacyjne gmina ustawi przy ul. Sowińskiego i ul. Ratuszowej.
Zakres inwestycji: 
1. wykonanie placu wodnego (fontanna beznieckowa) z komorą technologiczną wraz z zasilaniem
2. wykonanie przyłącza wodociągowego i zasilania komory technologicznej placu wodnego, zdroju miejskiego, nawadniania zieleni
3. wykonanie kanalizacji deszczowej dla projektowanej fontanny i terenu utwardzonego oraz kanalizacji sanitarnej
4. wykonanie oświetlenia terenu oraz zasilania komory technologicznej, planowanej sceny tymczasowej (oświetlenie i zasilenie nagłośnienia)
5. wykonanie monitoringu wizyjnego wraz z routerami Wi-Fi
6. wykonanie chodników i placów, zlewni dla placu wodnego
7. dostawa i montaż wyposażenia towarzyszącego typu: ławki, kosze na śmieci, stoliki do gier/stoliki kawiarniane, stojaki na rowery, psie stacje, zdrój uliczny, poidełka i karmniki dla ptaków, siedziska/meble przenośne, tablice informacyjne
8. wykonanie konstrukcji typu pergole/zacienienia
9. wykonanie zieleni wraz z systemem nawodnienia
Wykonawcą jest firma ZIEL-BUD Wojciecha Rukata z Warszawy. Przetarg wygrała, składając ofertę w wysokości 6 mln 181 tys. zł.
Przewidywane terminy wykonania (w zależności od pogody):
1. roboty budowlane – 20 grudnia 2018 r.
2. systemy nawodnienia – 20 grudnia 2018 r.
3. zieleń – 31 maja 2019 r.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan