Szkoły zamknięte jeszcze przez miesiąc, egzaminy w czerwcu

Wydarzenia

Szkoły zamknięte jeszcze przez miesiąc, egzaminy w czerwcu

24.04.2020
autor:
Do 24 maja pozostaje zawieszona działalność szkół, żłobków i przedszkoli. Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, egzaminy ósmoklasistów - 16 czerwca.
 
- Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - w piątek mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Działalność szkół, żłobków i przedszkoli zostaje zawieszona do 24 maja.
Egzaminy maturalne odbędą się w dniach 8 - 29 czerwca, dodatkowe egzaminy w dniach 8 - 14 lipca.
Egzaminy ósmoklasisty zostaną przeprowadzone w terminie 16 - 18 czerwca.
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe rozpoczną się 22 czerwca.
- Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, będzie w odpowiedniej odległości od pozostałych uczniów, aby przeprowadzenie tych egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin - zapowiedział minister. - Przewidujemy, że mniej więcej do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych, a ci, którzy chcieliby poprawiać, mogliby to zrobić na początku września; wtedy wyniki egzaminów poprawkowych byłyby już do wiadomości uczelni i uczniów do końcówki września.
Dariusz Piontkowski przypomniał, że szkoły prowadzą zdalne nauczanie i zapowiedział, że za kilka dni rząd poda informacje, czy będzie możliwość prowadzenia w części szkół „jakiejś formy działalności opiekuńczej”.
Przypomnijmy, że w drugim etapie łagodzenia obostrzeń otwarte zostaną: sklepy budowlane w weekendy, hotele i miejsca noclegowe (z ograniczeniami), niektóre instytucje kultury (biblioteki, muzea, galerie sztuki).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nabory do szkół zakończone

Nabory do szkół zakończone

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Proponowane klasy cieszyły się różnym zainteresowaniem, w niektórych liczba chętnych znacznie przewyższa limit miejsc, inne zebrały pojedyncze podania.
zobacz więcej
Kotły CO na ekogroszek - czy warto inwestować?

Kotły CO na ekogroszek - czy warto inwestować?

Zauważa my silne zmiany na rynku kotlarskim. Wynikają one z potrzeby regulacji prawnych, jakie mają przynieść szybkie i odczuwalne efekty poprawy stanu powietrza w Polsce. Odpowiedzią krajowych producentów w ostatnich latach są ekologiczne kotły 5 klasy. Urządzenia te staną się już niedługo jedynymi w legalnej dystrybucji. Kotły na ekogroszek to wyjątkowo ciekawy model. W czym tkwi jego fenomen, jak otrzymał status bestsellera oraz czy warto zainwestować w niego swoje pieniądze? Sprawdźmy…
zobacz więcej
Korzyści z wynajęcia biura wirtualnego

Korzyści z wynajęcia biura wirtualnego

Na rynku od pewnego czasu funkcjonuje termin biuro wirtualnego. Termin jest dość często wykorzystywany w rozmowach, w reklamach. Ma to być remedium na wysokie czynsze ponoszone przez przedsiębiorców z tytułu wynajmowania powierzchni biurowych. Co to jest jednak biuro wirtualne, czy jest ono legalne i jakie faktycznie odczuje przedsiębiorca korzyści z posiadania takiego biura?
zobacz więcej
Ostatnie dni zbiórki i przygotowań do koncertu

Ostatnie dni zbiórki i przygotowań do koncertu

Jeszcze tylko dzisiaj można wesprzeć zbiórkę na rzecz 7-letniego Adasia Wernio, który zmaga się rzadką chorobą genetyczną PKAN-NBIA. Przypominamy też o piątkowym, 11 maja, koncercie charytatywnym, który odbędzie się w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Zitcom