Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

Wydarzenia

Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

31.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mówi się, że szachy to gra stara jak świat, a na pewno znana w każdym jego zakątku. Jej tajniki z prawdziwą pasją zgłębiają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. We wtorek 28 marca odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.
W turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników, w większości uczniów „jedynki”, gdzie gra jest bardzo popularna. Jedna z klas I uczestniczy nawet w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia pozalekcyjne z szachów. Obecnie uczęszcza na nie ponad setka dzieci. Od przyszłego roku szkolnego amatorów szachów będzie jeszcze więcej, ponieważ gra wchodzi do podstawy programowej.
- Cieszę się, że w Wyszkowie przybywa szachistów. Szachy to nie tylko pasja, to zabawa, sztuka, gra. Mam nadzieję, że będzie wam towarzyszyła przez całe życie – do uczestników turnieju zwrócił się Krzysztof Arbaszewski.
Powodzenia życzyły dyr. szkoły Hanna Dziubiel i Oliwa Zioło, starsza koleżanka młodych amatorów tej gry, najlepsza szachistka w Wyszkowie. Sędzią turnieju był natomiast najlepszy szachista Marcin Hryszkiewicz.
Turniej wygrał Karol Zaleski z kl. IIa. Drugie miejsce zajął Aleksander Kujanek z kl. IIId, trzecie – Karina Łada z kl. Vd.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan