Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

Wydarzenia

Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

31.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mówi się, że szachy to gra stara jak świat, a na pewno znana w każdym jego zakątku. Jej tajniki z prawdziwą pasją zgłębiają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. We wtorek 28 marca odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.
W turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników, w większości uczniów „jedynki”, gdzie gra jest bardzo popularna. Jedna z klas I uczestniczy nawet w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia pozalekcyjne z szachów. Obecnie uczęszcza na nie ponad setka dzieci. Od przyszłego roku szkolnego amatorów szachów będzie jeszcze więcej, ponieważ gra wchodzi do podstawy programowej.
- Cieszę się, że w Wyszkowie przybywa szachistów. Szachy to nie tylko pasja, to zabawa, sztuka, gra. Mam nadzieję, że będzie wam towarzyszyła przez całe życie – do uczestników turnieju zwrócił się Krzysztof Arbaszewski.
Powodzenia życzyły dyr. szkoły Hanna Dziubiel i Oliwa Zioło, starsza koleżanka młodych amatorów tej gry, najlepsza szachistka w Wyszkowie. Sędzią turnieju był natomiast najlepszy szachista Marcin Hryszkiewicz.
Turniej wygrał Karol Zaleski z kl. IIa. Drugie miejsce zajął Aleksander Kujanek z kl. IIId, trzecie – Karina Łada z kl. Vd.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Wyrokiem 3,5 roku pozbawienia wolności zakończył się trwający prawie półtora roku proces 24-letniego Sebastiana G., skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego. Rodzinie zmarłego mężczyzna ma też zapłacić zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę i zwrócić koszty postępowania, w sumie 40 tys. zł. – Jakikolwiek wyrok nie zwróci życia Robertowi – komentuje rodzina państwa Czajkowskich. Ale nie ukrywają, że od tego, który zapadł w piątek 10 czerwca, zamierzają się odwołać.
zobacz więcej
Ranne dwie dziewczynki

Ranne dwie dziewczynki

Dwie dziewczynki zostały poszkodowane w wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek 8 lipca przed południem na skrzyżowaniu ulic Strumykowej i Kowalskiego w Wyszkowie.
zobacz więcej
Za kulisami… (foto, wideo)

Za kulisami… (foto, wideo)

Nasz jubileuszowy teledysk trwa 3 min. 42 sek. Nie będziemy mówić o kilometrach zużytej taśmy, dziesiątkach dni zdjęciowych, burzach mózgów, szalonych pomysłach. Po prostu pokażemy, jak wyglądała praca (czyt. zabawa) w studiu nagrań i na planie teledysku. Już we wtorek zobaczycie backstage i making of, czyli po prostu wpadki i zabawne sytuacje.
zobacz więcej
Ciasno na drogach (foto)

Ciasno na drogach (foto)

Weekend na drogach naszego powiatu: dwa wypadki, sześć kolizji i nietrzeźwy kierujący. Do obu wypadków, w których ranne zostały cztery osoby, w tym dziecko, doszło w niedzielę na przebudowywanej drodze krajowej nr 8 w Ojcowiźnie.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan