Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

Wydarzenia

Szachy to pasja, zabawa i sztuka (foto)

31.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mówi się, że szachy to gra stara jak świat, a na pewno znana w każdym jego zakątku. Jej tajniki z prawdziwą pasją zgłębiają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. We wtorek 28 marca odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.
W turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników, w większości uczniów „jedynki”, gdzie gra jest bardzo popularna. Jedna z klas I uczestniczy nawet w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia pozalekcyjne z szachów. Obecnie uczęszcza na nie ponad setka dzieci. Od przyszłego roku szkolnego amatorów szachów będzie jeszcze więcej, ponieważ gra wchodzi do podstawy programowej.
- Cieszę się, że w Wyszkowie przybywa szachistów. Szachy to nie tylko pasja, to zabawa, sztuka, gra. Mam nadzieję, że będzie wam towarzyszyła przez całe życie – do uczestników turnieju zwrócił się Krzysztof Arbaszewski.
Powodzenia życzyły dyr. szkoły Hanna Dziubiel i Oliwa Zioło, starsza koleżanka młodych amatorów tej gry, najlepsza szachistka w Wyszkowie. Sędzią turnieju był natomiast najlepszy szachista Marcin Hryszkiewicz.
Turniej wygrał Karol Zaleski z kl. IIa. Drugie miejsce zajął Aleksander Kujanek z kl. IIId, trzecie – Karina Łada z kl. Vd.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
ITAMED
ITAMED
manhattan
manhattan