Sypialnia urządzona z głową

Wydarzenia

Sypialnia urządzona z głową

19.04.2018
autor: Red.
Masz dość spania na kanapie w salonie? A może chcesz zamieszkać wspólnie z partnerem i chcecie urządzić piękną sypialnię? A może chcesz poprawić komfort swojego snu? Każdy powód jest dobry, aby urządzić modną sypialnię, wybierać łóżka, materace, narzuty, dekoracje, tekstylia. Tworząc sypialnię dla dwojga trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które zapewnią zdrowy i komfortowy sen.

Łóżka i materace

Zacznijmy od tego co w sypialni najważniejsze – od łóżek i materacy. Nie ma znaczenia jakie łóżko wybierzecie, czy będzie ono drewniane, tapicerowane czy metalowe. Istotne jest jednak by miało odpowiednie wymiary. Minimum dla dwóch osób to szerokość co najmniej 140cm. Długość materaca to wzrost wyższej osoby plus 20cm. Standardowe materace mają 200cm, ale dla wyjątkowo wysokich osób to może być za mało. Im większe łóżko tym lepsze, ale kluczowe jest też to, by w sypialni był dostęp do niego z każdej strony. Ułatwi to kładzenie i wstawanie bez niepokojenia partnera, a także zapewni łatwiejsze ścielenie łóżka.

Jeśli chodzi o materace to jest kilka opcji. Można wybrać wspólny materac dobierając jego twardość do osoby o większej masie ciała. Mając jednak specyficzne wymagania można zdecydować się na dwa odrębne materace i wykorzystanie materaca nawierzchniowego, jak również materaca dualsleep. - Taki materac łączy w sobie zalety jednego wspólnego materaca, a więc równą wysokość na całej powierzchni materaca i brak szpary pomiędzy materacami, z zaletami wyboru dwóch odrębnych materacy, a więc możliwość wyboru różnej twardości dla obojga partnerów - informuje konsultant sklepu internetowego Materace-dla-Ciebie.pl.

Meble i dodatki

Dobierając meble do sypialni trzeba je dopasować tak by pomieściły rzeczy obojga partnerów. Najczęściej wybierane opcje to pakowne szafy, wygodne komody oraz toaletki na kobiece drobiazgi. Jeśli sypialnia jest duża mogą się w niej znaleźć inne meble, w tym meble tapicerowane. Doskonałym pomysłem są wygodne fotele lub szezlongi. Szezlong jest bardzo stylowy i pozwoli na krótki odpoczynek w ciągu dnia.

Aby sypialnia była przytulna i zapewniała komfort snu należy wybrać odpowiednie tekstylia. Na liście zakupów powinny znaleźć się zasłony, dywaniki do położenia po każdej stronie łóżka, jak również narzuty na łóżko, ozdobne poduszki i wysokiej jakości pościele. Przyda się też przyjemny w dotyku koc. Szczególnie istotne są zasłony, które pozwolą zaciemnić pomieszczenie na noc i dodatkowo będą izolować sypialnię od hałasów z zewnątrz. Sypialnia nie może się też obyć bez pięknej narzuty, która pozwoli zachować doskonały wygląd łóżka w ciągu dnia i ochroni pościel przed kurzem i zabrudzeniami.

Urządzenia poprawiające jakość snu

Sypialnia to miejsce, w którym nie ma miejsca na urządzenia elektroniczne, w tym komputery, a także telewizory. Warto za to umieścić w sypialni oczyszczacze i nawilżacze/osuszacze powietrza. Pomogą one zadbać o odpowiednią jakość powietrza, a to ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu. Usunięcie z powietrza alergenów i drobnoustrojów, ograniczenie rozwoju roztoczy, zapewnienie sobie optymalnej temperatury oraz wilgotności to najważniejsze aspekty. Dbać o zdrowe warunki snu pomogą też materace o właściwościach antybakteryjnych, antygrzybiczych i antyalergicznych oraz antyalergiczne pościele. Warto też wstawić do sypialni co najmniej jednego zielonego kwiatka.

Przykładając się do urządzenia sypialni zapewnimy sobie właściwe warunki do snu, co ma ogromne znaczenie dla innych aspektów naszego życia. Odpowiednie urządzenie sypialni jest ważne choćby dlatego, że spędzamy w niej aż 1/3 naszego życia! Nie warto więc rezygnować z komfortu, wygody i zdrowych warunków.

(artykuł promocyjny)

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom