Świątecznie obdarowani

Wydarzenia

Świątecznie obdarowani

08.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Przedświąteczne zbiórki są już piękną wyszkowską tradycją. W ubiegłym roku paczki żywnościowe trafiły do 299 osób samotnych lub rodzin oraz 86 dzieci - najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Wyszków wytypowanych przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.
Klub Przyjaciół Wyszkowa we współpracy z uczniami CEZiU „Kopernik” przeprowadził świąteczną zbiórkę żywności w sklepach PSS Społem, Biedronka i Mila. Produkty spożywcze przekazali również prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marek Siekierski, społeczność Przedszkola nr 2 z dyr. Agnieszką Łuczyńską oraz stowarzyszenie Monar w Wyszkowie.
Udało się zebrać aż 455 opakowań makaronu, 162 kg cukru, 271 kg mąki, 55 sztuk oleju, 356 sztuk różnego rodzaju słodyczy, 213 sztuk ryżu i kaszy, 85 konserw, słoików, 92 opakowania płatków śniadaniowych, 59 kaw i herbat. Wyszkowianie dawali też m.in  chipsy, mleko, soki, galaretki, budynie, rodzynki, zupki chińskie, owoce, chemię, przyprawy.
Wszystko trafiło do potrzebujących w paczkach podczas spotkań wigilijnych dla najuboższych rodzin z dziećmi w „Baśniowej” i osób samotnych na plebani św. Idziego. Część osób otrzymała dary w siedzibie OPS. W sumie przygotowano 215 paczek.
Paweł Trzciński, prezes firmy POMELAC oraz Daniel Bogdan, prezes PWiK przekazali środki finansowe, z których zostało zakupionych 86 zestawów świątecznych z mikołajami i 95 dużych czekolad. Słodyczami zostały obdarowane dzieci uczestniczące w wigilii zorganizowanej przez państwa Kowalewskich w restauracji „Baśniowa”.
Artykuły spożywcze zbierano także podczas koncertu charytatywnego „Bądź aniołem - otwórz serce”, zorganizowanego przez ZS w Wyszkowie, OPS i Klub Przyjaciół Wyszkowa. Zostały przekazane w formie 84 paczek osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym z gminy Wyszków (25 paczek trafiło do rodzin w SP5, 59 – do podopiecznych OPS).
- Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i otwarte serce – dziękują dyrekcja i pracownicy OPS w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom