Stypendia premiera wręczone w Wyszkowie (foto)

Wydarzenia

Stypendia premiera wręczone w Wyszkowie (foto)

10.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
42 uczniów szkół średnich, w tym 7 z powiatu wyszkowskiego odebrało we wtorek 10 grudnia stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym roku uroczystość dla stypendystów z terenu ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty odbyła się w wyszkowskim I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida.
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Tegoroczni stypendyści z Ostrołęki oraz powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego zgromadzili się w wyszkowskim Norwidzie. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także samorządowcy. - To dla nas wielki zaszczyt - za wyróżnienie podziękowała dyrektor liceum Dorota Piotrowicz.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano prawie 500 uczniom szkół na Mazowszu, w tym 42 na terenie delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. 7 to uczniowie wyszkowskich szkół, a właściwie uczennice: Dominika Wójcik i Aleksandra Zawadzka z Zespołu Szkół nr 3, Patrycja Torbińska i Magdalena Branicka z Zespołu Szkół nr 1, Jolanta Płochocka z CK ZDZ, Aleksandra Ciemerych z CEZiU Kopernik oraz Wiktoria Łaszczewska z I Liceum Ogólnokształcącego.
Wiktoria, w imieniu wszystkich stypendystów, podziękowała za wyróżnienie, a także rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim, „którzy pomagają w dążeniu ku dojrzałości i uczą fascynacji światem”. - Dopiero poznając świat, możemy zacząć się nim cieszyć - mówiła. - Bo jak doceniać coś, o czym nic nie wiemy? Człowiek bez wiedzy na zawsze pozostaje dzieckiem - i dlatego tak ważne jest jej zdobywanie. Nie jest to łatwy proces, ale jak najbardziej konieczny, żebyśmy mogli żyć na miarę możliwości, jakie każdy z nas jako człowiek posiada.
Młodzież odebrała stypendia tego samego dnia, kiedy Olga Tokarczuk Nagrodę Nobla. Wiktoria przypomniała fragment jej noblowskiego wykładu: „Świat jest tkaniną, którą przędziemy codziennie na wielkich krosnach informacji, dyskusji, filmów, książek, plotek, anegdot”. - Naszym zadaniem jest o tę tkaninę dbać, zabiegając o najwyższą jakość tworzących ją faktów - dodała licealistka.
Wszystkim wyróżnionym, ich rodzinom, przyjaciołom i nauczycielom pogratulowała Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek: - Dzisiejsze święto to wasz niebywały sukces, jestem przekonana, że będziecie z niego czerpali. Wasz kapitał to ciężka praca i talent. Niech Stypendium Prezesa Rady Ministrów będzie dla was motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.
Wraz z wicekurator stypendia wręczała Anna Kaszuba, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. - Nie wystarczy być zdolnym, trzeba też pracować - gratulowała uczniom. - Życzę, żebyście zmieniali swoje miasta i gminy, żebyście zmieniali Polskę.
Za wytężoną pracę stypendystów pochwalił również starosta Jerzy Żukowski: - Są wśród was przyszli pracownicy, lekarze, inżynierowie. Udowadniacie, że polscy uczniowie są jednymi z najlepiej wykształconych w Europie.
Gospodarze przygotowali krótką część artystyczną. - 105-letnie liceum Norwida to szkoła kultywująca tradycje, ale otwarta na nowoczesność. W szkole najważniejsi są uczniowie, duszą szkoły są nauczyciele, a dumą absolwenci - podkreśliła dyrektor Piotrowicz, zapraszając do obejrzenia spektaklu opartego na biografii jednego z nich - kryptologa Jerzego Różyckiego. - Mamy nadzieję, że historia młodego matematyka zainspiruje was, drodzy uczniowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
WOŚP wraca do Hutnika (foto)

WOŚP wraca do Hutnika (foto)

13 stycznia 2019 r. po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra również w Wyszkowie. Ponieważ pl. Miejski jest w przebudowie, w tym roku sztab postanowił zrezygnować z organizacji imprezy plenerowej. WOŚP powróci więc do "Hutnika".
zobacz więcej
Nawałnice przeszły przez Wyszków (foto)

Nawałnice przeszły przez Wyszków (foto)

W poniedziałek potężna wichura, we wtorek wielka ulewa – przez Wyszków przetoczyły się nawałnice, które przewracały drzewa na domy i samochody, zalały mnóstwo garaży i piwnic, a nawet auta stojące na ulicach. Usuwanie skutków trwało do piątku. Strażacy przeprowadzili w sumie 135 interwencji. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.
zobacz więcej
Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Zamiana kilku kredytów w jeden z niższą ratą to marzenie wielu osób borykających się ze spłatą zbyt wielu zobowiązań. Aby je zrealizować, wystarczy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Jego otrzymanie niestety nie zawsze jest łatwe, ponieważ instytucje, które go udzielają, wymagają spełnienia wielu warunków. Dowiedz się, o jakie warunki chodzi i w jakich instytucjach najłatwiej o konsolidację kredytów. Dla kogo przeznaczone są kredyty konsolidacyjne?
zobacz więcej
Nowy okres zasiłkowy

Nowy okres zasiłkowy

Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że od 1 sierpnia trwa wydawanie druków i przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.
zobacz więcej
Zitcom