Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

Wydarzenia

Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

14.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W plan filmowy hollywoodzkiego Universal Studios hala WOSiR zamieniła się w sobotę 13 stycznia. Na uczestników balu studniówkowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z plakatów zerkali m.in. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman („Casablanca”) oraz Clark Gable i Vivien Leigh („Przeminęło z wiatrem”). A na parkiecie… same gwiazdy w oszałamiających wieczorowych kreacjach.
Studniówkę uczniowie siedmiu klas maturalnych zaczęli od – jak podkreślili prowadzący część oficjalną uroczystości Magdalena Kaniewska i Jakub Rogucki – wydarzenia najwyższej próby scenicznej. Próby zakończonej sukcesem. - Wielkie brawa za tego poloneza – maturzystom i nauczycielom przygotowującym taniec inaugurujący studniówkę (Małgorzacie Łysik i Urszuli Siankowskiej) pogratulowała dyrektor Dorota Piotrowicz. Poloneza poprowadziła z Jakubem Roguckim, a wicedyrektor Wojciech Chaciński z Sandrą Czyż.
- Spotykamy się, żeby świętować zakończenie kolejnego etapu waszej nauki. Życzę, by wasze życie potoczyło się tak, jak sobie to już pewnie planujecie – do tegorocznych maturzystów zwróciła się pani dyrektor. - Jeśli dobrze policzyłam, to za 108 dni, 4 maja, staniecie do egzaminu maturalnego. Ale dziś każdy na pewno myśli tylko o tej pięknej nocy. Życzę wspaniałego, pięknego balu i aby ta radosna atmosfera towarzyszyła wam również na maturze.
Za współpracę podziękowała radzie rodziców i samorządowi uczniowskiemu oraz organowi prowadzącemu, czyli starostwu, które tego wieczoru reprezentował sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld. Maturzystom życzył wspaniałej zabawy na studniówce i sukcesów w dorosłym życiu.
- Ten wieczór był przez was wyjątkowo oczekiwany, ale i dla nas, rodziców, jest pełen wzruszeń – zauważyła Dorota Rogulska, przewodnicząca rady rodziców i komitetu studniówkowego. - Kiedy przyszliście na świat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tak szybko staniecie się dorosłymi ludźmi. Rozpiera nas duma, a w głowach mamy tylko jedną myśl: Ale nam się dzieci udały! Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Ten bal też się nie powtórzy. Niech dzisiaj każdy i każda z was będzie królem i królową balu.
- Wchodzimy dziś do domu dojrzałości. Życzę, byśmy się nie potknęli o próg tego domu. Ani żaden inny próg… - do koleżanek i kolegów zwrócił się przewodniczący samorządu uczniowskiego, maturzysta Maciej Kopytowski. - Wciąż zdobywamy różne licencje i patenty, są np. lenie patentowane. Ale to może być ostatnia noc, kiedy w pełni będziemy mogli wykorzystać licencję na zabawę.
Maturzyści serdecznie podziękowali rodzicom i nauczycielom, a najcieplej wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce”: Iwonie Żelaznej-Łysik (klasa filologiczno-prawnicza), Renacie Kacperskiej (klasa matematyczno-informatyczna), Agnieszce Banaszek (klasa przyrodnicza), Joannie Krzyszczak (klasa matematyczno-geograficzna), Agnieszce Bajkowskiej (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem niemieckim), Ewie Torebko (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem francuskim), Marzenie Deludze (klasa społeczno-geograficzna).
Pięknym podziękowaniem był walc wiedeński, który z uczniami przygotowali nauczycielka Zofia Bernatowicz oraz maturzyści Mateusz Puławski i Dominika Ziętara. Zatańczyli: Zuzanna Piórkowska i Jakub Truchel, Natalia Mróz i Tomasz Pankowski, Joanna Ziembowska i Hubert Dziewulski, Katarzyna Rosa i Damian Zarzecki, Iwona Mielczarczyk i Kamil Pietruchowski, Aleksandra Góralewska i Albert Królikowski, Julia Kwiatkowska i Franciszek Prus, Kornelia Gierek i Piotr Topolewski.
Walca angielskiego i fokstrota cudownie zaprezentowali maturzystka Paulina Mikulec z partnerem.
Później na parkiecie prezentowano już przeróżne style tańca. Młodzież bawiła się do białego rana.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Ministerstwa rozwoju i finansów zapowiadają, że do końca przyszłego roku w każdym urzędzie będzie można dokonywać płatności w formie bezgotówkowej. Właśnie ruszył program pilotażowy, do którego gmina Wyszków niestety nie miała możliwości się zakwalifikować. Z decyzją w kwestii ewentualnego wprowadzenia terminali miasto wstrzymuje się do czasu propozycji rządu.
zobacz więcej
Tak będziemy obchodzili Święto Niepodległości

Tak będziemy obchodzili Święto Niepodległości

Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka, VI Wyszkowski Bieg Niepodległości, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i uroczysta sesja rady miejskiej w sprawie nadania honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu – tak wyszkowianie będą obchodzili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
zobacz więcej
Karolina Gorczyca spotkała się z uczniami Piątki (foto)

Karolina Gorczyca spotkała się z uczniami Piątki (foto)

O popularnym serialu „Czas honoru”, miłości do aktorstwa i sportu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 opowiedziała aktorka Karolina Gorczyca. Z młodzieżą spotkała się w środę 7 marca.
zobacz więcej
Debata na temat rewitalizacji

Debata na temat rewitalizacji

Gmina zaprasza do udziału w debacie na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów takim obszarem jest m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan
fotobudka star