Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

Wydarzenia

Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

14.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W plan filmowy hollywoodzkiego Universal Studios hala WOSiR zamieniła się w sobotę 13 stycznia. Na uczestników balu studniówkowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z plakatów zerkali m.in. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman („Casablanca”) oraz Clark Gable i Vivien Leigh („Przeminęło z wiatrem”). A na parkiecie… same gwiazdy w oszałamiających wieczorowych kreacjach.
Studniówkę uczniowie siedmiu klas maturalnych zaczęli od – jak podkreślili prowadzący część oficjalną uroczystości Magdalena Kaniewska i Jakub Rogucki – wydarzenia najwyższej próby scenicznej. Próby zakończonej sukcesem. - Wielkie brawa za tego poloneza – maturzystom i nauczycielom przygotowującym taniec inaugurujący studniówkę (Małgorzacie Łysik i Urszuli Siankowskiej) pogratulowała dyrektor Dorota Piotrowicz. Poloneza poprowadziła z Jakubem Roguckim, a wicedyrektor Wojciech Chaciński z Sandrą Czyż.
- Spotykamy się, żeby świętować zakończenie kolejnego etapu waszej nauki. Życzę, by wasze życie potoczyło się tak, jak sobie to już pewnie planujecie – do tegorocznych maturzystów zwróciła się pani dyrektor. - Jeśli dobrze policzyłam, to za 108 dni, 4 maja, staniecie do egzaminu maturalnego. Ale dziś każdy na pewno myśli tylko o tej pięknej nocy. Życzę wspaniałego, pięknego balu i aby ta radosna atmosfera towarzyszyła wam również na maturze.
Za współpracę podziękowała radzie rodziców i samorządowi uczniowskiemu oraz organowi prowadzącemu, czyli starostwu, które tego wieczoru reprezentował sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld. Maturzystom życzył wspaniałej zabawy na studniówce i sukcesów w dorosłym życiu.
- Ten wieczór był przez was wyjątkowo oczekiwany, ale i dla nas, rodziców, jest pełen wzruszeń – zauważyła Dorota Rogulska, przewodnicząca rady rodziców i komitetu studniówkowego. - Kiedy przyszliście na świat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tak szybko staniecie się dorosłymi ludźmi. Rozpiera nas duma, a w głowach mamy tylko jedną myśl: Ale nam się dzieci udały! Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Ten bal też się nie powtórzy. Niech dzisiaj każdy i każda z was będzie królem i królową balu.
- Wchodzimy dziś do domu dojrzałości. Życzę, byśmy się nie potknęli o próg tego domu. Ani żaden inny próg… - do koleżanek i kolegów zwrócił się przewodniczący samorządu uczniowskiego, maturzysta Maciej Kopytowski. - Wciąż zdobywamy różne licencje i patenty, są np. lenie patentowane. Ale to może być ostatnia noc, kiedy w pełni będziemy mogli wykorzystać licencję na zabawę.
Maturzyści serdecznie podziękowali rodzicom i nauczycielom, a najcieplej wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce”: Iwonie Żelaznej-Łysik (klasa filologiczno-prawnicza), Renacie Kacperskiej (klasa matematyczno-informatyczna), Agnieszce Banaszek (klasa przyrodnicza), Joannie Krzyszczak (klasa matematyczno-geograficzna), Agnieszce Bajkowskiej (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem niemieckim), Ewie Torebko (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem francuskim), Marzenie Deludze (klasa społeczno-geograficzna).
Pięknym podziękowaniem był walc wiedeński, który z uczniami przygotowali nauczycielka Zofia Bernatowicz oraz maturzyści Mateusz Puławski i Dominika Ziętara. Zatańczyli: Zuzanna Piórkowska i Jakub Truchel, Natalia Mróz i Tomasz Pankowski, Joanna Ziembowska i Hubert Dziewulski, Katarzyna Rosa i Damian Zarzecki, Iwona Mielczarczyk i Kamil Pietruchowski, Aleksandra Góralewska i Albert Królikowski, Julia Kwiatkowska i Franciszek Prus, Kornelia Gierek i Piotr Topolewski.
Walca angielskiego i fokstrota cudownie zaprezentowali maturzystka Paulina Mikulec z partnerem.
Później na parkiecie prezentowano już przeróżne style tańca. Młodzież bawiła się do białego rana.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Oddali hołd poległym i pomordowanym (foto)

Oddali hołd poległym i pomordowanym (foto)

W niedzielę 17 września w 78. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód „Rajski Ptak” zaprosili do kościoła pw. św. Wojciecha na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w walkach z najeźdźcą i pomordowanych w trakcie sowieckiej okupacji. Mimo deszczu, odbyła się krótka uroczystość przy pomniku Gloria Victis. Delegacje zapaliły znicze i złożyły kwiaty.
zobacz więcej
Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Ponad 920 tys. zł mieszkańcy powiatu wyszkowskiego przekazali w tym roku na cele charytatywne w formie 1% swojego podatku. Prawie połowa tej kwoty wsparła Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wśród wyszkowskich organizacji najchętniej wspieraliśmy „Usłysz Marzenia”, która zbiera środki na zakup protezy dla Kasi Kamińskiej.
zobacz więcej
Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się środowe, 28 września, spotkanie z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką. Obecni byli m.in. samorządowcy i nauczyciele, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat obecnego stanu polskiej edukacji i planowanej reformy.
- To wielkie oszustwo, że mamy dobrze zorganizowane kształcenie – uważa wiceminister.
- Zmiany w naszych szkołach są potrzebne, tylko niekoniecznie tak wielkie. Nie w strukturze tkwi błąd. Przykro nam, że nasza praca jest źle oceniana – mówiła z kolei dyrektor jednej ze szkół.
zobacz więcej
Rocznica powstania styczniowego

Rocznica powstania styczniowego

Wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na uroczystość upamiętniającą 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, która odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia o godz. 15 w Kamieńczyku, przy Pomniku Powstania Styczniowego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan